Каськіва знову затримали в Панамі

a2942d0-kaskiv-buЕкс-главу Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислава Каськіва затримали в Панамі.

Про це повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко, повідомляє «Українська правда».

За словами генпрокурора, щодо процедури видачі, після затримання Каськіва протягом 48 годин має відбутися слухання в справі.

«У разі його згоди на добровільну видачу, екстрадиція відбуватиметься за спрощеною процедурою і триватиме до 30 днів для узгодження всіх процедурних питань з українською стороною (надання даних представників України, які прибудуть в аеропорт Тукумен для здійснення передачі, та узгодження всіх логістичних питань)», – зазначив Луценко.

Генпрокурор пояснює, що у разі відмови Каськіва від добровільної видачі, за законодавством Панами стороні надається 60 днів для захисту своїх інтересів та подачі контраргументів на матеріали компетентних органів України.

«Проте, панамська сторона запевняє, що наразі не бачить підстав для відмови у видачі Каськіва. Також на цей час у діях Каськіва на території Панами не виявлено порушень кримінального законодавства країни», – зазначив він.

Луценко запевняє, що «в разі вчинення Каськівим кримінального правопорушення, це не стане перешкодою до його видачі, оскільки Україна і Панама зможуть домовитися про подальше повернення громадянина України до Панами для проведення суду та відбування покарання (така практика використовується при видачі громадян США)».

Як повідомляв «Ні корупції!»,  у ГПУ заявляли ще 18 серпня про те, що Каськіва затримали в Панамі і повідомили йому про підозру.

22 серпня Україна звернулася до панамської влади із запитом на екстрадицію Каськіва і просила обрати йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на період розгляду цього запиту.

Трьома днями пізніше, 25 серпня, у ГПУ запевняли, що екс-керівник Держагентства з питань залучення інвестиції часів Януковича Владислав Каськів знаходиться під контролем панамської влади, документи для його екстрадиції були оперативно направлені.

І того ж дня сам Каськів заявив, що його ніде не затримували і не заарештовували.

«Вже декілька днів спостерігаю за спробами різних офіційних осіб пояснити ляп з повідомленням про мій арешт в Панамі. Не затягуючи інтригу, повідомляю: нічого з того, що було сказано офіційними особами України, не відповідає дійсності: мене ніде не затримували і, тим більше, ніколи не арештовували ні в Панамі, ні будь-де ще», – зазначив Каськів і опублікував фото, на якому він стоїть поруч з поліцейським і зі свіжим, за його словами, номером панамської газети.