Спілка архітекторів не обиратиме головного архітектора столиці

ЗаписатиНаціональна спілка архітекторів України (НСАУ) відмовилась від подальшої участі в конкурсній комісії, яка обирає директора Департаменту містобудування та архітектури - головного архітектора Києва.

Про це повідомив голова правління Київської міської організації НСА України Вадим Жежерін, інформує Аbcnews.

За його словами, відповідне звернення НСАУ сьогодні письмово подала у Київську міську державну адміністрацію. Своєю чергою, за архітекторами-учасниками конкурсної комісії з конкурсу вибули і запрошені архітектори-експерти, які брали участь в конкурсі на етапі ситуаційних завдань і повинні були брати участь в етапі співбесід.

Як пояснив Вадим Жежерін, у Спілці незадоволені тим, що в конкурсі «тягнуть» одного із кандидатів. Крім того, спілчани не задоволені усіма трьома кандидатами, що залишилися брати участь у конкурсі.

«До нас як до керівництва Київського відділення Спілки архітекторів звернулися архітектори, які зажадали від нас відмовитися від участі у виборі головного архітектора Києва. Вони аргументували цю вимогу тим, що жоден з трьох кандидатів, які залишилися, не відповідає вимогам, яким повинен відповідати головний архітектор міста. Тому ми вчора скликали раду, на якій прийняли рішення про вихід зі складу конкурсної комісії, про що написали відповідний лист і передали його в КМДА», - розповів президент НСАУ Володимир Гусаков.

Голова конкурсної комісії, керівник апарату КМДА Володимир Бондаренко повідомив, що знає про намір НСАУ вийти зі складу комісії лише із слів архітектора Георгія Духовичного, одначе письмового звернення він доки не отримував.

Також Бондаренко зазначив, що НСАУ має повне право вийти із складу комісії, але це не вплине на хід її роботи.

«Для кворуму необхідно 8 чоловік. Без двох архітекторів, що вийшли, у складі комісії залишиться 10 учасників», - пояснив він і додав, що також дотримується думки, що жоден із трьох кандидатів не відповідає повною мірою вимогам і кваліфікації, що необхідні для роботи на посаді головного архітектора.

Зазначимо, що сьогодні, 7 вересня, відбувся черговий етап конкурсу на зайняття вакантної посади директора Департаменту містобудування та архітектури – головного архітектора м. Києва. Цього разу усну співбесіду пройшли 3 кандидати, які за результатами попереднього етапу були допущені до подальшого проходження конкурсу.

«Переможець конкурсу має ще до свого офіційного призначення представити конкретну програму дій і показати перші результати своєї роботи протягом двох місяців – це буде для нього справжнім випробувальним терміном. У разі, якщо результати не будуть відповідати очікуванню киян, ми будемо змушені приймати відповідне рішення. Крім того, я буду наполягати, щоб найближчим часом при головному архітекторі столиці було створено незалежну експертну раду, яка б мала змогу на професійному рівні оцінювати роботу свого колеги», – заявив Володимир Бондаренко.

Він закликав фахівців та активну громадськість до продуктивної співпраці заради вирішення нагальних проблем містобудування столиці.

«Спілка архітекторів має свою позицію щодо претендентів на посаду головного архітектора Києва, і цю позицію варто поважати та прислухатися до неї. Але зараз така ситуація, коли потрібні не демарші, а згуртована робота, тому всі спеціалісти мають забути про огульну критику та розбіжності в поглядах і долучитися на рівні експертної ради до наведення порядку в забудові міста. І місто відкрите для такої співпраці», – сказав голова конкурсної комісії.

Як повідомляв «Ні корупції!», за результатами 2-го етапу конкурсу на заміщення вакантної посади директора Департаменту містобудування та архітектури – головного архітектора міста Києва до співбесіди допущено 3 кандидатури із 6-ти, які розв’язували ситуаційні завдання: Бондар Ганна, Броневицький Сергій і Свистунов Олександр.

Чергове засідання конкурсної комісії, під час якого буде визначено переможця та 2-го за кількістю балів кандидата, заплановане на 9 вересня.

Оприлюднять результати конкурсу – 16 вересня 2016 року.

Читайте також «Конкурс на главного архитектора Киева: перемен не ждите, все остаются на своих местах»

«Антирейтинг кандидатів на посаду головного архітектора Києва»