Одеського суддю-хабарника нарешті вирішили звільнити

news_7.11_.2013_Вища рада юстиції під час засідання 4 серпня 2016 року за результатами таємного голосування вирішила внести подання Президентові України про звільнення Меденцева Павла Анатолійовича з посади судді господарського суду Одеської області. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Так, до Вищої ради юстиції 11 лютого 2016 року надійшло рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 17 грудня 2015 року, в якому зазначено, що суддя господарського суду Одеської області Меденцев з 8 квітня 2014 року до цього часу, за винятком часу відпустки, без поважних причин не з’являється на робочому місці та не здійснює правосуддя, не повідомив протягом тривалого часу про своє місцеперебування та причини неявки на роботу, тобто, порушив присягу судді. Дисциплінарну справу щодо судді було відкрито Комісією за зверненням голови господарського суду Одеської області Петрова В.С. від 13 травня 2014 року.

Крім того, постановою слідчого Генеральної прокуратури України від 20 травня 2014 року Меденцева П.А. оголошено у розшук у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 5 статті 368 КК України (вимагання та одержання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі). Постановою Верховної Ради України від 30 червня 2015 року № 560-VIII надано згоду на затримання та арешт (взяття під варту) судді господарського суду Одеської області Меденцева Павла Анатолійовича.

«Оцінюючи в сукупності факти та обставини, встановлені за результатами дисциплінарного провадження, Комісія дійшла висновку, що суддею Меденцевим П.А. не дотримано морально-етичних принципів поведінки судді, вчинено дії, які порочать звання судді та принижують авторитет судової влади, тобто, порушено присягу судді, у зв’язку з чим прийняла рішення рекомендувати Вищій раді юстиції внести подання про звільнення його з посади судді господарського суду Одеської області з підстав, передбачених пунктом 5 частини п’ятої статті 126 Конституції України», – зазначила доповідач із цього питання, член Вищої ради юстиції Наталя Волковицька.

Як повідомляв «Ні Корупції!», одеського суддю було викрито на хабарі ще навесні 2014 року – служитель Феміди вимагав від приватного підприємства хабар у півмільйона гривень. Після викриття Меденцев утік. Наразі слідство веде НАБУ. Місцезнаходження судді невідоме, але він подав судовий позов, щоб добитися декретної відпустки. Апеляційний суд відмовив утікачу-хабарнику.