Нардеп Лещенко попросив НАБУ перевірити придбання ним квартири

lashenko_2_1_650x410Депутат Верховної Ради Сергій Лещенко закликав Національне антикорупційне бюро перевірити придбання ним елітної квартири в центрі Києва.

Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбук.

«Антикорупційна діяльність була сенсом мого життя останні 16 років. Тому, у зв’язку з публічним резонансом довкола ситуації з придбанням мною житла, вважаю за необхідне зробити цю заяву.

Стверджую, що кошти, сплачені за квартиру, є чесно заробленими, і придбання квартири не порушило відповідних вимог антикорупційного законодавства України. Зауважу, що я був співавтором нового ухваленого законодаства про відкриті реєстри майна та створення незалежних антикорупційних інститутів – НАБУ та НАЗК.

Як народний депутат та публічний політик вважаю за принципове прозвітувати перед суспільством у належний спосіб. Звертаюся із закликом до НАЗК та НАБУ зробити відповідну перевірку придбання мною житла», - написав нардеп.

Лещенко також заявив, що на час такої перевірки вирішив скласти повноваження члена правління політичної партії ДемАльянс, щоб не створювати підгрунтя для політичних спекуляцій.

«Як журналіст і політик вважав і вважаю, що підзвітність та прозорість – це ключові принципи, які зможуть побороти корупцію в країні. Не збираюся від них відступати», - додав Лещенко.

Додамо, що політична партія «ДемАльянс» зробила офіційну заяву, у якій підтримала рішення члена правління своєї партії Лещенка звернутися до НАЗК і НАБУ з проханням провести антикорупційну перевірку придбання ним житла та оприлюднити її результати.

«Високі вимоги нашої партії щодо прозорості і підзвітності політиків перед суспільством стосуються всіх без винятку.

Разом з тим, наголошуємо, що Сергій Лещенко є одним з небагатьох сучасних українських політиків, які зробили вагомий внесок у боротьбу з політичною корупцією в Україні і наполегливо продовжують цю найбільш важливу для розвитку країни справу.

Сподіваємося, що партія ДемАльянс і українське суспільство якнайшвидше отримають від НАЗК і НАБУ вичерпну і остаточну відповідь у цьому питанні», - йдеться у заяві ДемАльянсу.

Як повідомлялося, народний депутат Сергій Лещенко придбав квартиру площею 192 квадратних метрів у новобудові в центрі Києва.

8312b07-14249197-1286149711418402-206370579-n

Сам нардеп на своїй сторінці у Фейсбук пояснив, що купив квартиру на свої заощадження за часів роботи в «Українській правді» та за гроші, які позичив «терміном на 10 років». Партнером капіталовкладення стала його кохана Анастасія Топольська.

«Квартира оформлена на мене, а Настя стане її співвласником після завершення процедури розлучення (з колишнім чоловіком. НК). В декларації за 2016 рік все це буде відображено», – запевнив нардеп.