ФОТО
| |

Бюджет Києва щороку втрачає майже 170 млн гривень через нелегальні парковки

ПарковкаГенеральну прокуратуру Україну просять провести розслідування фактів незаконної діяльності паркувальних майданчиків та збору з них “сірої” готівки. Про це йдеться в зверненні громадської ініціативи “Європейські парковки – європейській столиці”.

“Враховуючи ситуацію, що 70% паркувальних майданчиків працюють нелегально, а з офіційних парковок більша частина коштів збирається у «сіру» касу, міський бюджет щомісяця втрачає близько 14 мільйонів гривень, тобто майже 170 мільйонів гривень на рік на денних, нічних та нелегальних парковках. Аналізуючи офіційну інформацію щодо надходжень коштів у комунальне підприємство «Київтранспарксервіс», бачимо, що кожного дня одне паркувальне місце приносить всього лише 3,5 гривні. Це при тому, що оплата за паркування складає 5,7, 10 гривень за одну годину, а не за день. Складається враження, наші паркувальні майданчики ніби-то стоять порожніми», – зазначив координатор громадянської ініціативи Руслан Гончаров.

На його думку, причиною такої ситуації є глибоко корумповані кадри, які відповідають за ключові напрямки.

 «На підприємстві працюють фігуранти кримінальних проваджень щодо корупції, наприклад Ярослав Погрібняк, який протягом п’яти років керував збором сірих коштів з паркувальних майданчиків всього міста і  у якого в автомобілі марки «Лексус» під час обшуку було знайдено півмільйона гривень і кілограм золота. Ми попросили Генеральну прокуратуру розібратися з цими фактами корупції в комунальній структурі”, – зазначив Руслан Гончаров.

Як писав “Ні корупції!”, у 2014 році одне паркомісце КП “Київтранспарксервіс” приносило місту дохід у сумі 1 гривня 10 копійок на місяць.

У 2015 році мер Києва Віталій Кличко заявляв, що має намір створити в столиці широку мережу платних парковок і домогтися прийняття закону про евакуацію неправильно припаркованих авто.

У грудні торік Київська адміністрація створила робочу групу з питань розвитку парковочного простору.

Київрада прогнозувала 200 мільйонів гривень надходжень від оплати паркувань на рік при реалізації Концепції розвитку парковочного простору на 2015-2020 роки.

Читайте також: У Києві стартує реформа парковки

У київському парксервісі перевірять, чи не платили зарплату «мертвим душам»

Доданий до: Корупція в Києві, Корупція в цифрах, Новини, Україна
Теги: ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії