Бюджет Києва щороку втрачає майже 170 млн гривень через нелегальні парковки

ПарковкаГенеральну прокуратуру Україну просять провести розслідування фактів незаконної діяльності паркувальних майданчиків та збору з них "сірої" готівки. Про це йдеться в зверненні громадської ініціативи "Європейські парковки - європейській столиці".

"Враховуючи ситуацію, що 70% паркувальних майданчиків працюють нелегально, а з офіційних парковок більша частина коштів збирається у «сіру» касу, міський бюджет щомісяця втрачає близько 14 мільйонів гривень, тобто майже 170 мільйонів гривень на рік на денних, нічних та нелегальних парковках. Аналізуючи офіційну інформацію щодо надходжень коштів у комунальне підприємство «Київтранспарксервіс», бачимо, що кожного дня одне паркувальне місце приносить всього лише 3,5 гривні. Це при тому, що оплата за паркування складає 5,7, 10 гривень за одну годину, а не за день. Складається враження, наші паркувальні майданчики ніби-то стоять порожніми», - зазначив координатор громадянської ініціативи Руслан Гончаров.

На його думку, причиною такої ситуації є глибоко корумповані кадри, які відповідають за ключові напрямки.

 «На підприємстві працюють фігуранти кримінальних проваджень щодо корупції, наприклад Ярослав Погрібняк, який протягом п'яти років керував збором сірих коштів з паркувальних майданчиків всього міста і  у якого в автомобілі марки «Лексус» під час обшуку було знайдено півмільйона гривень і кілограм золота. Ми попросили Генеральну прокуратуру розібратися з цими фактами корупції в комунальній структурі", - зазначив Руслан Гончаров.

Як писав "Ні корупції!", у 2014 році одне паркомісце КП “Київтранспарксервіс” приносило місту дохід у сумі 1 гривня 10 копійок на місяць.

У 2015 році мер Києва Віталій Кличко заявляв, що має намір створити в столиці широку мережу платних парковок і домогтися прийняття закону про евакуацію неправильно припаркованих авто.

У грудні торік Київська адміністрація створила робочу групу з питань розвитку парковочного простору.

Київрада прогнозувала 200 мільйонів гривень надходжень від оплати паркувань на рік при реалізації Концепції розвитку парковочного простору на 2015-2020 роки.

Читайте також: У Києві стартує реформа парковки

У київському парксервісі перевірять, чи не платили зарплату «мертвим душам»