ФОТО
| |

Amnesty International в Україні вимагає у де-факто влади в Криму негайно відпустити Умерова

Ільмі Умеров

Ільмі Умеров

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International вимагає від Росії звільнити заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова, якого утримують у сімферопольській психіатричній лікарні, а припинити стосовно нього кримінальне провадження.

Про це йдеться у заяві, що розміщена на офіційному сайті Amnesty International в Україні.

«В’язня сумління Ільмі Умерова відправили в психіатричну лікарню для проведення «експертизи» 18 серпня. Він перебуває там проти своєї волі, і щодо нього ведеться слідство через його мирну діяльність проти російської окупації Криму. У разі винесення обвинувального вироку, на нього чекає в’язниця. Є привід для занепокоєння станом його здоров’я», – йдеться в заяві організації.

За словами директорки Amnesty International в Україні Оскани Покальчук, позбавлення свободи винятково на підставі підозри про наявність у особи психічного захворювання є незаконним та суперечить міжнародним правовим нормам та стандартам.

«Такі заходи застосовуються у крайніх випадках: для захисту самої людини або інших осіб. Однак, нам відомо що досі немає доказів, що Ільмі Умеров становить загрозу собі чи іншим. Примусове психіатричне лікування, якому піддається Ільмі Умеров, є ні чим іншим як репресіями через його політичну діяльність», — наголосила Оксана Покальчук,

Відтак, Amnesty International закликає громадськість негайно звертатись до відповідних органів українською, російською чи рідною мовою:

• Вимагаючи у фактичної влади Криму негайно відпустити Ільмі Умерова з примусового психіатричного затримання та нагадуючи їм, що вимушене психіатричне лікування без вільної та усвідомленої згоди може прирівнятися до тортур чи інших видів жорстокого поводження;

• Закликаючи її негайно припинити кримінальне провадження проти Ільмі Умерова, оскільки його затримали за мирну реалізацію права на свободу слова;

• Закликаючи негайно надати йому необмежену можливість зв’язатися з сім’єю та адвокатами та надати Ільмі Умерову необхідне медичне лікування у зв’язку з його проблемами зі здоров’ям, поки він перебуває в затриманні.

Як повідомляв «Ні корупції!», раніше адвокат заступника голови Меджлісу кримсько-татарського народу Ільмі Умерова Марк Фейгін повідомив, що Умерова будуть утримувати у психлікарні до 7 вересня.

Низка міжнародних організацій виступили на захист  Умерова – вони вимагали негайно звільнити його з психлікарні.

Так, міжнародна правозахисна організація Freedom House вважає необґрунтованим затримання заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова.
ОБСЄ і Євросоюз також виступили з вимогою негайно звільнити Умерова виступив Євросоюз.

Умерова затримали в Сімферополі 12 травня цього року. За годину перед затриманням він опублікував на своїй сторінці в Фейсбуці інформацію про затримання російськими силовиками кримських татар у Бахчисараї за підозрою в нібито участі в організації «Хізб ут-Тахрір».

Справа проти Умерова базується на відеозаписі його виступу в Києві, де він 19 березня 2016 року декілька разів заявив, що Росія повинна піти з Криму і повернути Україні півострів.

Доданий до: Корупція в Києві, Новини, Україна
Теги: , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії