Уряд запустив мобільні антикорупційні групи на митниці

5 вересня Прем’єр-міністр Володимир Гройсман та Міністр фінансів Олександр Данилюк запустили роботу мобільних груп із запобігання та виявлення порушень митного законодавства. Це нововведення запроваджено в рамках системної реформи митниці, яку спільно впроваджують Прем’єр-міністр та Міністр фінансів. Перші 10 мобільних груп виїхали в місця дислокації у Київській, Львівській, Одеській, Закарпатській та Волинській областях. Через два тижні ще 10 груп розпочнуть роботу у прикордонних зонах.

Як зазначено на сайті Міністерства фінансів, рішення про нововведення було прийнято після зустрічей чиновників із бізнесом. Так, підприємства найчастіше скаржаться на корупційність і контрабанду на митниці, довгі черги, складність митних процедур і їх непрозорість, суб’єктивність прийняття рішень щодо митного оформлення товарів та транспортних засобів тощо.

Таким чином, за дорученням Прем’єр-міністра Міністерством фінансів було створено Таргетинг-центр із запобігання та виявлення порушень митного законодавства, а також  20 спільних мобільних груп для протидії корупції на митниці.

Слід зазначити, що мобільні групи, які складаються з 4-х осіб – дві від ДФС та по одній від Прикордонної служби та Національної поліції – будуть цілодобово діяти по всій Україні. Вони мають право безперешкодно входити в усі зони митного контролю, пункти пропуску, зупиняти транспортні засоби, приймати рішення щодо огляду/переогляду тощо.

Окрім того, зазначено в повідомленні міністерства, вся робота мобільних груп передбачає повну фото- та відеофіксацію на всіх етапах. Це допоможе уникнути зловживань та дасть можливість належним чином проконтролювати роботу мобільних груп.

Урядовці запевняють, що працівники будуть добре мотивовані, адже їх зарплата стартує від 30 тисяч гривень, що в 10 разів більше зарплати рядового митника. Зокрема, старший мобільної групи отримуватиме 40 тисяч гривень, а керівник Центру - 50 тисяч гривень.

Як повідомляв «Ні Корупції!», з 1 серпня на митницях України запрацювало «єдине вікно». Це нововведення, за задумом, окрім того, що спрощує процедуру митного контролю і значно скорочує час, ще і зменшує корупцію – тепер у контролюючих органів буде значно менше можливостей для маніпуляцій.