Суддя Чаус утік в Крим

89_mainПравоохоронці не мали права перешкоджати Чаусу в пересуванні через суддівський імунітет. Нині суддя Дніпровського районного суду міста Києва Микола Чаус знаходиться на території окупованого Криму.

Про це сьогодні на засіданні комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя заявив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, повідомляє «РБК-Україна».

«Місцезнаходження Чауса зараз невідоме. За оперативною інформацією, він перебуває на території України, але на території, непідконтрольній чинній владі, тобто в Криму», - заявив Холодницький.

За його словами, це ускладнить оголошення в розшук судді.

«Ми не могли застосувати жодних заходів до його затримання, оскільки у нього є суддівський імунітет. Бюро знало, що він їздив в Чернігівську область, потім повернувся в Київ у той же день після отримання хабара і потім за місцем проживання зник», - додав Холодницький.

Він стверджує, що правоохоронці не мали права перешкоджати Чаусу в пересуванні будь-яким чином.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Рада може розглянути питання про зняття недоторканості з судді Чауса завтра.

Як повідомляв «Ні корупції!», 9 серпня 2016 року детективи Національного антикорупційного бюро під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури викрили суддю Дніпровського районного суду міста Києва Миколу Чауса, який вимагав та отримав неправомірну вигоду в сумі 150 тисяч доларів США (понад 3,7 млн грн).

Суддя Дніпровського суду Києва Микола Чаус систематично ухвалював неправомірні рішення, цькував автомайданівців та звільнив Юрія Іванющенка від міжнародного розшуку.
Тимчасова слідча комісія з перевірки суддів знайшла в його вердиктах порушення присяги, а Вища рада юстиції залишала Чауса на роботі.