Одеська прокуратура приховує інформацію по справі вкраденого в НБУ золота

_zolota_10_650x410Інформація про те, що зі сховищ Одеського відділення НБУ зникли золоті зливки на суму близько 5 мільйонів гривень, з’явилась у ЗМІ восени 2014 року.   Пізніше її підтвердили і представники НБУ, і правоохоронці. Але на наш запит прокуратура Одеської області відмовилась надавати інформацію щодо розслідування цього злочину, посилаючись на те, що інформація не є публічною.

Так, зі сховища в Одеському територіальному підрозділі НБУ зникли кілька кілограмів золота – зливки були замінені свинцем. Цей факт виявила планова перевірка. Після виявлення пропажі НБУ вирішив відмовитись від скупки дорогоцінних металів у населення. Більше того, в той же час стало відомо, що обсяги золота в міжнародних резервах Національного банку України скоротились із 40 тонн до 26. Представники НБУ пояснили це оптимізацією резервів.

За фактом зникнення золотих зливків було відкрито кримінальне провадження за статтями привласнення чужого майна та зловживання службовим становищем. Крім того, Нацбанк провів службове розслідування. Відомо, що злочинці не вдиралися у сховище і не виносили золото.. Можливо, метал замінили під час прийому.

За два роки ця історія підзабулась, невідомо, чи знайдені винні. При цьому, Одеська прокуратура надати будь-яку інформацію наразі відмовилась.

30-1