Екс-посадовці ФДМУ та ДП разом зі спільниками із бізнес-еліти вкрали 165 мільйонів

PM315image002Екс посадовців Фонду держмайна України, державної компанії та представників бізнес-еліти підозрюють у розтраті 165 мільйонів гривень.

Вони спеціально довели державну холдингову компанію до банкрутства та безпідставно передали її об'єкти нерухомості у власність підконтрольних їм підприємств. Від незаконних оборудок держава зазнала мільйонні збитки.

Поліцейські провели десятки санкціонованих обшуків.

Про це повідомляє Департамент захисту економіки Національної поліції України.

Оперативники Департаменту захисту економіки та слідчі Головного слідчого управління Нацполіції встановили, що посадовці Фонду держмайна України та підконтрольних їм держаних установ розробили план по відчуженню майна з подальшим його заволодінням. У схемі також були задіяні ліквідатори, представники великих фінансових промислових групи, контрольованої народними обранцями.

Так, протягом 2012-2015 років працівники керівної ланки державної холдингової компанії та Фонду державного майна України використали всі свої можливості аби довести компанію до банкрутства. Вони укладали заздалегідь збиткові та нікчемні договори. Їх виконання в подальшому призвело до неплатоспроможності компанії.

"Порушуючи цілу низку нормативних актів, посадовці передали у приватну власність об'єкти нерухомості вартістю 165 мільйонів гривень. До речі, підприємства, на користь яких було відчужено державне майно, підконтрольні колишнім посадовцям та народним депутатам", - зазначив ІгорКупранець, начальник Департаменту захисту економіки Нацполіції.

Частина нерухомості одразу була перепродана, решта передана в оренду.

Слідчі Головним слідчим управлінням відкрили кримінальне провадження за ч.5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ст. 219 (Доведення до банкрутства) Кримінального кодексу України.

5 вересня, оперативники Департаменту захисту економіки та слідчі Головного слідчого управління Нацполіції провели санкціоновані обшуки в офісах товариств та зі місцем мешкання колишніх посадовців державної холдингової компанії та Фонду державного майна України.

Обшуки одночасно проводились у трьох містах України: Київ, Львів та Луцьк.

На осіб, які причетні до скоєння кримінальних правопорушень, чекає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від 7-ми до 12-ти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років та з конфіскацією майна.

«Ми не дозволимо посадовцям збагачуватися за рахунок нашої країни. Державне майно та кошти, які незаконно опинилися у приватних руках обов'язково будуть повернуті у власність його дійсного господаря -у власність держави. Якщо правопорушники розраховують на свою безкарність, то вони помиляються. Кожна винна особа понесе покарання за свої злочинні дії. Працівники Департаменту захисту економіки та слідства докладуть усіх зусиль аби чиновники-казнокради опинилися на лаві підсудних. І для цього є достатньо підстав та доказів», - наголосив Ігор Купранець, очільник Департаменту захисту економіки Національної поліції України.

Як повідомляв «Ні корупції!», у серпні було викрито розкрадання 62 мільйонів при закупівлі програмного забезпечення для газової галузі.