Товариство привласнило понад 5 мільйонів державних гривень

Все про корупцію
Управління захисту економіки в Черкаській області викрило незаконну діяльність приватного акціонерного товариства. Керівники товариства привласнили 5 мільйонів 400 тисяч гривень бюджетних коштів. Про це повідомили у прес-службі ГУ Національної поліції у черкаській області.

Схема привласнення посадовцями бюджетних коштів була стандартною.

"Основним видом діяльності товариства є заготівля та переробка всіх видів полімерної сировини. Зазначене товариство протягом 2016 року за попередньою змовою із керівниками транзитно-конвертаційних підприємств здійснили з підприємствами - нерезидентами України (Румунія, Російська Федерація) ряд безтоварних операцій з реалізації поліетилентерефталату на загальну суму понад 30 мільйонів гривень. Внаслідок штучного завищення податкового кредиту правопорушниками з державного бюджету України отримано незаконне відшкодування податку на додану вартість в сумі 5 мільйонів 400 тисяч гривень", - йдеться в повідомленні.

За даним фактом слідче управління ГУНП у Черкаській області відкрило кримінальне провадження за ч. 3 ст. 191  Кримінального кодексу України - привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

Санкція статті передбачає покарання - обмеження волі  від трьох до п’яти років або позбавлення волі  від трьох до восьми років з позбавленням права займати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років.

Наразі проводяться першочергові слідчі дії для встановлення всіх фігурантів справи та повідомлення їм про підозру.

фото www.business.ua

фото www.business.ua

Як розповідав "Ні корупції!",  підприємства ПАТ «Миронівський хлібопродукт» стали основними фігурантами справи щодо фінансування тероризму та ухилення від сплати податків, яку розслідує Головне слідче управління СБ України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у 2014-2015 роках службовці ТОВ «Стиль-Д» (фактична назва “Роздрібна мережа ProStor), діючи з корисливих мотивів за попередньо змовою з регіональними представниками та приватними підприємцями, зареєстрованими на територіях, підконтрольних терористичним організаціям «ДНР» та «ЛНР», реалізовували продукцію та сплачували податки і збори до їхніх бюджетів. Таким чином, йдеться у матеріалах справи, службовці фінансували вказані організації.

Використовуючи реквізити створених та придбаних зазначених фіктивних підприємств, вказані вище особи сприяли ухиленню від сплати податків суб’єктами господарювання реального сектору економіки, зокрема, ПАТ «Миронівський хлібопродукт», ПАТ «Миронівський завод по виготовленню круп і комбікормів», Таврійська філія ПАТ «Миронівський завод по виготовленню круп і комбікормів», Філія «Внутрішньогосподарський комплекс по виробництву кормів» ТОВ «Вінницька птахофабрика», ТОВ «Катеринопільський елеватор», ТДВ «Ренійський елеватор», ТОВ «Автономні джерела струму», ТОВ «Оцелот», ТОВ «Фінансова компанія «КУБ», ОК «ЖБК «Соборний-1» та інш., що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах.