Система е-декларування отримала сертифікований рівень захисту

8dd7226-deklaraciaНаціональне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) повідомляє про те, що інформаційно-телекомунікаційна система “Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування” готова до прийняття, збереження та оприлюднення інформації у захищеному режимі.

Про це йдеться на сайті НАЗК.

Так, 31 серпня поточного року на основі експертного висновку ДЦКЗІ про відповідність комплексної системи захисту вимогам нормативних документів з технічного захисту інформації Експертна рада з питань державної експертизи у сфері технічного захисту інформації ДСЗІ видала Атестат відповідності, який свідчить про забезпечення захисту інформації відповідно до нормативних документів з технічного захисту інформації в системі е-декларування з 1 вересня 2016 року.

При цьому:

1) спрощено автентифікацію користувачів та онлайн перевірку дійсності цифрового підпису по всіх акредитованих центрах сертифікації ключів;

2) унеможливлено використання неакредитованих центрів сертифікації ключів;

3) усунено можливості несанкціонованого внесення в систему сторонніх файлів;

4) заблоковано використання незадокументованих функцій, пов’язаних із використанням зовнішніх сервісів;

5) впроваджено розширені бібліотеки користувача центру сертифікації ключів та впроваджено інші технології захисту інформації, які мають відповідні експертні висновки Держпецзв'язку.

Разом із тим, Держспецзв'язком надано апаратні засоби для додаткового забезпечення мережевого захисту системи.

Також скориговано інтерфейс Реєстру, із збереженням вже відомого для користувачів зовнішнього вигляду, оскільки низку навчань із заповнення електронних декларацій вже проведено.

Як повідомляв «Ні корупції!», НАЗК закрила доступ до системи електронного декларування до 1 вересня, оскільки 15 серпня система електронного декларування була запущена, не будучи доопрацьованою, зокрема – не маючи необхідного рівня захисту.