На Полтавщині за хабар у півмільйона прокурор заплатить 25 тисяч штрафу

money trapЗіньківський районний суд Полтавської області виніс вирок прокурору-хабарнику, який вимагав у фермера 19 000 доларів США, яким призначив йому 25 500 грн штрафу.

Про це повідомляє «Полтавщина».

21 липня у Зінькові співробітники обласного СБУ разом з слідчим відділом прокуратури Полтавської області затримали місцевого прокурора на отриманні 195 тисяч гривень хабара. Пізніше стало відомо, що хабарником виявився працівник Зіньківського відділу прокуратури Богдан Денис.

На посаду прокурора Зіньківського відділення Миргородської місцевої прокуратури Богдан Денис був призначений 13 квітня 2016 року. А вже через місяць після того, як приступив до роботи на новій посаді, вирішив збагатитися на півмільйона гривень за рахунок хабара.

Так, на початку 2016 року місцевий фермер Василь Басенюк звернувся до Зіньківської районної державної адміністрації з клопотанням про надання в оренду нерозподілених земельних ділянок на території Велико-Павлівської сільської ради для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Його заява була спрямована на розгляд Комісії з врегулювання земельних відносин, одним з учасників якої був прокурор Зіньківського відділу прокуратури Богдан Денис.

«В кінці травня, точної дати слідство не встановило, у зіньківському парку «Вічної слави» фермер, за попередньою домовленістю, зустрівся з прокурором. Під час зустрічі Денис повідомив, що посприяє Басенюку в прийнятті рішення комісією. Він пообіцяв, що вплине на голову Зіньківської РДА Віталія Панченка щодо надання в користування земельних ділянок площею 60 гектарів. Прокурор повідомив фермеру, що таке сприяння буде коштувати 19 000 доларів США, що згідно курсу НБУ становить 478 154 грн. Фермер погодився на цю пропозицію, однак домовився, що віддасть гроші після відповідного рішення комісії», - повідомляє видання і додає, що українське законодавство не передбачає впливу прокуратури на керівників районних держадміністрацій.

https://youtu.be/kjh-apf8N-4

21 липня засідання комісії ухвалило рекомендувати голові РДА передати в користування фермерському господарству «Басенюк» земельні паї загальною площею в 27 гектарів. Того ж дня у Зінькові, близько 20 години біля подвір’я житлового будинку по вулиці Горького, 62 прокурор отримав частину обумовленої суми — 195 000 грн. При обшуку ці гроші були знайдені в будинку підозрюваного, причому 50 000 з них виявилися імітаційними купюрами.

Дії прокурора були інкриміновані обвинуваченням за частиною 2 статті 362-2 Кримінального кодексу України, яка передбачає покарання у вигляді штрафу від 12 750 грн до 25 500 грн, або позбавлення волі на строк від 2 до 5 років.

Під час досудового розслідування між прокурором відділу прокуратури Полтавської області та обвинуваченим прокурором-хабарником 1 серпня була укладена угода про визнання винуватості. Затверджуючи угоду, сторони узгодили, що Богдану Денису буде призначене покарання у вигляді штрафу в сумі 25 500 гривень.

3 серпня Зіньківський районний суд в особі судді Сергія Должко своїм вироком затвердив угоду між прокуратурою та прокурором-хабарником і призначив узгоджене покарання у вигляді 25 500 грн. штрафу.

«Раніше, Богдана Дениса було звільнено з роботи в Зіньківському відділі прокуратури. Водночас, інкримінована прокурору-хабарнику стаття не передбачає додаткового покарання у вигляді заборони займати відповідну посаду або займатися відповідним видом діяльності», - зазначає видання.

Як повідомляв «Ні корупції!», наприкінці червня цього року у Житомирі на хабарі затримали прокурора.

«Працівник місцевої прокуратури та ще один співучасник, за попередньою змовою, вимагали від підприємця неправомірну вигоду у розмірі 12 тис грн за не притягнення його до кримінальної відповідальності», – повідомив прокурор Житомирської області Любомир Війтович.