Чернігівські комунальники на різниці в тарифах вкрали 33 мільйони

7602aa75d78c285d32397f7b24e69a965e86e569jpg03072012090207_w300Протягом 2009-2015 років посадові особи комунального підприємства Чернігівської міської ради під час формування тарифів безпідставно врахували виплати за кредитними зобов’язаннями та привласнили у вигляді субвенції бюджетні кошти у сумі 33,4 мільйони гривень.

Про це повідомляє Департамент захисту економіки Національної поліції України.

Так, під час моніторингу щодо законності використання бюджетних коштів, оперативники Управління захисту економіки (УЗЕ) у Чернігівській області виявили ряд невідповідностей та правопорушень.

На підставі Закону України «Про ратифікацію Угоди про позику» (Проектрозвитку міської інфраструктури) між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку, здійснено кредитування комунальногопідприємства у сумі 22,8 млн. доларів США.

З метою відшкодування коштів по вказаним кредитам підприємством закладено в тариф на водопостачання та водовідведення відповідні показники з погашення вищезазначених кредитів, які щороку збільшувалися.

Після прийняття Кабінетом Міністрів України постанови від 04.06.2015 № 375 «Питання погашення у 2015 році заборгованості з різниці в тарифах натеплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню», з метою легкої наживи комунальники припинили розрахунки за кредитними договорами у серпні2015 року для створення штучної заборгованості з податкових зобов’язань перед бюджетом.

А в подальшому подали до Міністерства фінансів України недостовірнуінформацію щодо неможливості її погашення комунальним підприємством,узгодили розмір цієї заборгованості та незаконно отримали у вигляді субвенції бюджетні кошти у сумі 33 мільйони 422 тисячі гривень.

«За даним фактом прокуратурою Чернігівської області відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

За це винним посадовим особам загрожує позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисотдо тисячі неоподаткованих мінімумів громадян», – повідомили у Нацполіції.

Як повідомляв «Ні корупції!», НАБУ підозрює ПАТ «Черкасиобленерго» у привласненні коштів в особливо великому розмірі.