ФОТО
| |

Чернігівські комунальники на різниці в тарифах вкрали 33 мільйони

7602aa75d78c285d32397f7b24e69a965e86e569jpg03072012090207_w300Протягом 2009-2015 років посадові особи комунального підприємства Чернігівської міської ради під час формування тарифів безпідставно врахували виплати за кредитними зобов’язаннями та привласнили у вигляді субвенції бюджетні кошти у сумі 33,4 мільйони гривень.

Про це повідомляє Департамент захисту економіки Національної поліції України.

Так, під час моніторингу щодо законності використання бюджетних коштів, оперативники Управління захисту економіки (УЗЕ) у Чернігівській області виявили ряд невідповідностей та правопорушень.

На підставі Закону України «Про ратифікацію Угоди про позику» (Проектрозвитку міської інфраструктури) між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку, здійснено кредитування комунальногопідприємства у сумі 22,8 млн. доларів США.

З метою відшкодування коштів по вказаним кредитам підприємством закладено в тариф на водопостачання та водовідведення відповідні показники з погашення вищезазначених кредитів, які щороку збільшувалися.

Після прийняття Кабінетом Міністрів України постанови від 04.06.2015 № 375 «Питання погашення у 2015 році заборгованості з різниці в тарифах натеплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню», з метою легкої наживи комунальники припинили розрахунки за кредитними договорами у серпні2015 року для створення штучної заборгованості з податкових зобов’язань перед бюджетом.

А в подальшому подали до Міністерства фінансів України недостовірнуінформацію щодо неможливості її погашення комунальним підприємством,узгодили розмір цієї заборгованості та незаконно отримали у вигляді субвенції бюджетні кошти у сумі 33 мільйони 422 тисячі гривень.

«За даним фактом прокуратурою Чернігівської області відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

За це винним посадовим особам загрожує позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисотдо тисячі неоподаткованих мінімумів громадян», – повідомили у Нацполіції.

Як повідомляв «Ні корупції!», НАБУ підозрює ПАТ «Черкасиобленерго» у привласненні коштів в особливо великому розмірі.

Доданий до: Корупція в Чернігові, Новини, Україна
Теги: , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії