СБУ «накрила» «конверт» з обігом у 400 млн. грн., що діяв у двох областях

СБУ 2Служба безпеки України припинила діяльність конвертаційного центру із загальним обігом 400 млн. грн., що працював у Дніпропетровській та Херсонській областях.

Як повідомляє прес-центр СБУ, посадовці декількох банківських установ з російським капіталом зареєстрували низку фіктивних фірм для надання "послуг" з мінімізації податкових платежів, незаконного формування податкового кредиту та переведення коштів у готівку (нібито як фінансова допомога).

Залежно від типу фінансової оборудки, організатори «конверту» забирали від 4,5 до 11 відсотків. Упродовж 2015-2016 роках клієнтами ділків були майже 50 підприємств різних форм власності з різних регіонів України, у тому числі й із зони проведення антитерористичної операції.

Під час обшуків у приміщеннях, автомобілях та за місцем проживання організаторів конвертцентру співробітники спецслужби вилучили понад двісті тисяч гривень, бухгалтерську документацію та печатки фіктивних підприємств, комп’ютерну техніку. Перевіряється причетність ділків до фінансування сепаратизму з метою дестабілізації ситуації в Україні.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 358 Кримінального кодексу України. Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх причетних до незаконної фінансової оборудки.

Як повідомляв «Ні корупції!», у Києві «накрили» «конверт» із обігом у майже півмільярда.