ФОТО
| |

Політичні партії в Україні вперше отримають фінансування з держбюджету

87422249Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) розподілило між політичними партіями 391 мільйон 32 тисячі гривень, виділених з державного бюджету на фінансування статутної діяльності партій у 2016 році. Відповідне рішення прийнято на засіданні НАЗК.

Про це йдеться на сайті НАЗК.

Кошти у цьому році розподіляються між політичними партіями, на підтримку виборчих списків яких під час останніх позачергових виборів народних депутатів України 2014 року було подано не менше 5% голосів виборців.

Найбільше коштів претендує отримати партія «Народний фронт» – 100 млн 545 тис. гривень. Партія «Блок Петра Порошенка» претендує на 99 млн 87 тис. грн, Радикальна партія Олега Ляшка – 33 млн 815 тис. грн, «Опозиційний блок» – 42 млн 840 тис. грн, партія «Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина» – 25 млн 794 тис. гривень.

Партія «Об’єднання “Самопоміч», яка повністю витримала «гендерну квоту» і має у своєму складі з обраних 32 народних депутатів 21 однієї статі, що не перевищує двох третин від загальної кількості, згідно із законодавством, претендує додатково отримати 10% щорічного обсягу державного фінансування, що загалом становитиме 88 млн 950 тис. гривень.

Нагадаємо, що 1 липня цього року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання і протидії політичній корупції», яким передбачено державне фінансування статутної діяльності політичних партій.
Державне фінансування надається партіям за умови подання ними Звітів про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за I і II квартали 2016 року.

Читайте також
«Виконання закону про фінансування партій затягується: недостатньо грошей та фахівців»

«Від стартапів – до справжніх політичних партій. Частина 2»

Доданий до: Корупція в Києві, Новини, Україна
Теги: , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії