ФОТО
| |

ЄС хоче від України не формальної, а ефективної роботи е-декларування

unnamed-f5d59c0f6371ecc71afd5d201997d9ee-300x179Європейський Союз заявив, що оцінюватиме успішність системи е-декларування не за її формальним запуском, який відбувся 1 вересня, а за її ефективністю.

Про це йдеться на сторінці представництва Євросоюзу у Фейсбук.

«Повторний запуск системи електронного декларування статків, яка отримала сертифікацію, є ще одним важливим кроком у боротьбі проти корупції в Україні. Це є ключовим чинником для продовження успішного процесу реформ. Технічні проблеми, з якими зіткнулася система після свого запуску, мають бути розв’язані якнайшвидше.

Кінцевий успіх системи електронного декларування буде оцінюватися не за її формальним запуском, а за її ефективним та безперебійним функціонуванням. Воно передбачає, зокрема, кримінальну відповідальність за подання неправдивих декларацій. Більше того, публічна підзвітність є засадничим принципом, що стоїть в основі системи електронного декларування для перешкоджання та протидії корупції серед державних службовців.

Важливо, щоб повна відповідальність за управління системою залишалася за Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК), а також щоб забезпечувалася незалежність та чесність НАЗК. Також важливо, щоб НАЗК було забезпечено всіма необхідними фінансовими та людськими ресурсами, аби вона могла виконувати свою роль відповідно до міжнародних зобов’язань України», – зазначили у представництві ЄС в Україні.

Як повідомляв «Ні корупції!», система електронного декларування станом на 7 ранку 1 вересня працювала з проблемами, які НАЗК обіцяла виправити упродовж дня..

Читайте також «Тransparency International сподівається, що e-декларування не дискредитують»

Доданий до: Корупція в Києві, Новини, Україна
Теги: , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії