ЄС хоче від України не формальної, а ефективної роботи е-декларування

unnamed-f5d59c0f6371ecc71afd5d201997d9ee-300x179Європейський Союз заявив, що оцінюватиме успішність системи е-декларування не за її формальним запуском, який відбувся 1 вересня, а за її ефективністю.

Про це йдеться на сторінці представництва Євросоюзу у Фейсбук.

«Повторний запуск системи електронного декларування статків, яка отримала сертифікацію, є ще одним важливим кроком у боротьбі проти корупції в Україні. Це є ключовим чинником для продовження успішного процесу реформ. Технічні проблеми, з якими зіткнулася система після свого запуску, мають бути розв'язані якнайшвидше.

Кінцевий успіх системи електронного декларування буде оцінюватися не за її формальним запуском, а за її ефективним та безперебійним функціонуванням. Воно передбачає, зокрема, кримінальну відповідальність за подання неправдивих декларацій. Більше того, публічна підзвітність є засадничим принципом, що стоїть в основі системи електронного декларування для перешкоджання та протидії корупції серед державних службовців.

Важливо, щоб повна відповідальність за управління системою залишалася за Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК), а також щоб забезпечувалася незалежність та чесність НАЗК. Також важливо, щоб НАЗК було забезпечено всіма необхідними фінансовими та людськими ресурсами, аби вона могла виконувати свою роль відповідно до міжнародних зобов'язань України», - зазначили у представництві ЄС в Україні.

Як повідомляв «Ні корупції!», система електронного декларування станом на 7 ранку 1 вересня працювала з проблемами, які НАЗК обіцяла виправити упродовж дня..

Читайте також «Тransparency International сподівається, що e-декларування не дискредитують»