Дуже скромний головний податківець Київщини виявився «нескромним дахом» конвертцентру

ссс

30 серпня співробітники Служби Безпеки України разом із працівниками Генеральної прокуратури викрили податківця, який «дахував» потужний конвертаційний центр.

Посадовець у Києві фактично контролював конвертаційний центр із щомісячним обігом у понад двадцять мільйонів гривень.

Загалом, «конверт» обслуговував майже сто підприємств Київщини, яким допомагав переводити гроші в готівку та мінімізував сплату податків.

За інформацією правоохоронців, податківці ГУ ДФС у Київській області системно і регулярно отримували «ліві» гроші в особливо великих розмірах від підприємців і від шахраїв, які за допомогою схем отримували надприбутки з використанням фіктивних підприємств.

Так, під час обшуків в офісах «конверту», службовому кабінеті податківця та вдома у фігурантів справи співробітники СБУ і ГПУ знайшли готівку на загальну суму понад 4,5 млн грн (68 тис дол США, 100 тис 252 євро, 1 млн грн, 855 фунтів стерлінгів), 19 брендових годинників, 14 печаток фіктивних підприємств, задіяних у злочинній схемі, комп’ютерну техніку та «чорнову» бухгалтерську документацію.

14141820_551108391755007_2997738595255618341_n(1)

Як уже писав «Ні корупції!», згідно із повідомленням СБУ, податківець обіймав посаду начальника одного з управлінь ГУ Державної фіскальної служби у Київській області та мав російський паспорт.

Своєю чергою, Генеральний прокурор Юрій Луценко на своїй сторінці у Фейсбук написав  дещо іншу історію, яка відрізняється від версії СБУ. За його словами, затриманий не просто начальник одного з управлінь ДФС, а керівник обласної податкової. А російський паспорт належить зовсім не йому, а одному із «несунів».

«Департамент боротьби із злочинами у сфері економіки ГПУ разом з «К» СБУ та ВБ ДФС затримали на гарячому чергового податківця. На цей раз - начальника ДФС Київської області.

Оперативні матеріали свідчать про системні побори з підприємців та підлеглих. Наближені до начальствуючого хабарника несуни заносили гроші по 3-4 рази в тиждень.

...Характерно, що один з несунів мав паспорт РФ», - написав Луценко (орфографію і пунктуацію збережено – авт.).

Пізніше Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України таки підтвердило слова Луценка в тому плані, що було викрито дійсно голову ДФС Київщини, щоправда, із зазначенням в.о.:

«У службовому кабінеті та житлі виконувача обов’язків голови ДФС у Київській області, службових приміщеннях низки керівників цієї ДФС, за місцями розташування офісних приміщень, реєстрації і фактичного проживання організаторів та учасників конвертаційного центру одночасно проведено 31 обшук».

14100432_551108408421672_3872084256535675747_nПри цьому у ГПУ зазначили, що російський паспорт належить таки не «несунові», а безпосередньо головному фіскалу Київщини, який мав подвійне громадянство.

«Виявлено паспорт громадянина Російської Федерації, що свідчить про його подвійне громадянство, яке заборонене чинним законодавством та унеможливлює роботу в органах державної влади», - зазначили в ГПУ.

Згідно з інформацією, що розміщена на сайті ГУ ДФС у Київській області, керівником відомства є Валерій Сергійович Богдан, про якого «Ні корупції!» вже писав.

Так, очолюючи свого часу роками 5 районних ОДПІ Київської області, аж поки не дослужився до керівника ГУ ДФС Київщини, Валерій Сергійович Богдан офіційно був чи не найскромнішим, звісно офіційно, податківцем області в плані задекларованих доходів і майна.

За підрахунками «Ні корупції!», найскромніший фіскал Київщини, пропрацювавши майже 15 років на керівних посадах у районних податкових, живе на одну зарплату, не має власних будинку і авто.

bogdan_11Народився у 1968 році. За освітою інженер-економіст. Починав працювати слюсарем заводу КВО «Комуніст».

У 1994- 1999 рр. працював у ДПА Київщини старшим державним податковим ревізором-інспектором відділу аудиту фізичних осіб, головним державним податковим ревізор-інспектором відділу документальних перевірок доходів фізичних осіб управління податків з фізичних осіб, начальником відділу справляння прибуткового податку з фізичних осіб управління податків з фізичних осіб, заступником начальника відділу документальних перевірок фізичних осіб ДПА в Київській області.

П’ять років (з перервою на іншу роботу) очолював Броварську ОДПІ Київської області, п’ять років керував Києво-Святошинською ДПІ, майже рік – Васильківською ОДПІ Київської області ДПС і два роки Білоцерківською ОДПІ Головного управління ДФС у Київській області.

Члени родини – дружина, син і донька.

Загальний дохід Богдана у 2015 році – 72 066,73 грн, і це все зарплата. Дружина за минулий рік заробила втричі більше – 221 921,32, і це також виключно зарплата.

Декларант має дві земельні ділянки загальною площею 2 222 кв. м і гараж площею 19,8 кв м.

На дружину жодної нерухомості не записано. Таким чином, подружжя не має власного житлового будинку чи квартири.

Головний фіскал Київщини і його дружина також не мають власних авто. Грошей на банківських рахунках подружжя також не має.

Також, як з’ясував «Ні корупції!», дружина головного податківця Київщини працює суддею Оболонського районного суду міста Києва.

5 червня 2008 року Вища кваліфікацційна косімія суддів України рекомендувала до обрання безстроково суддею Оболонського районного суду міста Києва Богдан Олену Олександрівну.

Декларацію про її майно і доходи за 2014 рік можна прочитати ТУТ. До слова, декларація повністю відтворює декларацію її чоловіка за 2014 рік, що розміщена на сайті ГУ ДФС України у Київській області.

Нагадаємо, що «Ні корупції!»,  вже писав про чи не найскромнішого волинського податківця Руслана Ігоревича Вандьо. Так, родина заступника начальника Головного управління ДФС у Волинській області, яка складається з 4-ох чоловік, не має власного житла. А згідно з декларацією про майно і доходи за 2015 рік, родина Вандьо має лише земельний наділ площею 2 500 кв м. та «Москвич» 1990 року випуску.

Торік Вандьо разом зі своїм підлеглим – начальником управління податкового і митного аудиту Віктором Палюховичем - був затриманий у власному кабінеті на хабарі у розмірі 400 тисяч гривень. На час розслідування податківця було відсторонено від роботи. А вже цього року «скромнику» Вандьо суди повернули посаду. Тим часом кримінальне провадження  за фактом хабарництва, у якому вони разом зі спільником фігурують, вже майже рік мандрує по судах.

Але дуже хочеться, щоб такі офіційні скромники і потенційні хабарники отримали заслужене покарання.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»