Через службову недбалість одеських митників держава недоотримала 30 мільйонів

grnСлідчі прокуратури області повідомили про підозру у службовій недбалості двом співробітникам Одеської митниці, через дії яких до державного бюджету не надійшло 30 мільйонів гривень обов’язкових платежів. Інформацію передає прес-служба прокуратури Одещини.

Наразі встановлено, що на початку 2016 року митники, працюючи з електронними деклараціями підприємства, не перевірили їх правильність та випустили у вільний обіг вантаж, а саме, тютюнову неферментовану сировину. Це призвело до неправомірного застосування преференції до ТОВ зі сплати акцизного податку.

Через недбалість співробітників митниці підприємство не перерахувало до бюджету понад 30 мільйонів гривень. Про що в ході брифінгу повідомив прокурор області Олег Жученко.

Відкрите кримінальне провадження за частиною 2 статті 367 КК України. Досудове розслідування триває. Посадовцям загрожує позбавлення волі на строк від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та зі штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

«Ні Корупції!» неодноразово повідомляв про шкоду державі, яку завдають посадовці через недбалість. Так, на Вінничині посадовці не сплатили до місцевого бюджету 11 мільйонів гривень.