Тransparency International сподівається, що e-декларування не дискредитують

dsmall_0_650x410Тransparency International Україна сподівається, що запущена 1 вересня електронна система декларування максимально виконає функцію очищення влади від корупціонерів.

Про це заявив виконавчий директор TI Україна Ярослав Юрчишин, інформує «Українська правда».

«Розкриття посадовцями інформації про власні статки та публікація такої інформації у відкритому доступі – це прогресивний та впевнений крок на шляху до підзвітності, доброчесності та очищення публічного сектору від нечистих на руку людей», – зазначив він.

«Маємо надію, що президент, який так доклався до запуску, не допустить дискредитації системи чи то через внесення змін до антикорупційного законодавства, чи то через заборону е-декларування через Конституційний суд», – заявив Юрчишин.

«Також сподіваємося, що НАЗК повноцінно виконуватиме функції адміністрування системи, не піддаючись політичним впливам», – додав він.

У повідомленні наголошується, що понад 5 разів 2чиновники намагалися зробити так, щоб система електронного декларування не почала діяти: і через неочікувані правки до законів, які відкладали введення системи в дію, і через подання до Конституційного Суду, і через запевнення, нібито система технічно неготова».

Влада вчасно схаменулася і запуск системи все ж відбувся, однак у TI Україна вважають, що «боротьба тільки починається».

«Наступними її етапами є створення антикорупційного суду – справді незалежного, професійного, сформованого на відкритому конкурсі з широким доступом не лише представників суддівської професії, а й юристів з належним досвідом роботи. Судді цього суду повинні мати належне матеріальне забезпечення та захист», – заявив Юрчишин.

Він наполягає на участі міжнародних партнерів та громадськості у відборі суддів і закріпленні на законодавчому рівні необхідних положень, щоб у першому кварталі 2017 року антикорупційний суд запрацював у повній мірі.

«Також має активізуватися робота з повернення коштів Януковича та осіб санкційного списку в Україну. Ми очікуємо як активності ГПУ, так і максимального сприяння створенню та запуску АРО-АМО (Нацагенції управління конфіскатом), обрання керівника якої очікується до кінця вересня», – сказав Юрчишин.

Transparency International закликає державних та місцевих посадовців заповнювати електронні декларації і нагадує, що за неправдиві дані в них передбачена дисциплінарна, адміністративна та кримінальна відповідальність.

TI Україна обіцяє відстежувати дотримання українською владою своїх зобов'язань і готова надавати «допомогу за умови руху в потрібному напрямку».

Як повідомляв «Ні корупції!», система електронного декларування, введена в експлуатацію 1 вересня, станом на 7 ранку працювала з проблемами.