Суддя через колег скасував штраф, який йому виписав патрульний

20160803110157-768x431

Суддя Рожищенського районного суду Сергій Панасюк задовольнив позов свого колеги з Луцького міськрайонного суду Андрія Подзірова до рядового Патрульної поліції Павла Новосада. Завершальне судове засідання у справі, що у першій інстанції розглядалася кілька місяців, відбулося сьогодні, 31 серпня.

Про це повідомляє «Громадське.Волинь».

Нагадаємо, суддя Луцького міськрайонного суду Андрій Подзіров 17 січня цього року здійснив, за його словами, вимушену зупинку під знаком «Зупинка заборонена» на вулиці Конякіна обласного центру. Патрульні винесли постанову про адмінвідповідальність у вигляді штрафу сумою 255 гривень.

Як повідомляв «Ні корупції!», Подзіров подав позов до суду, де доводив, що приводом до порушення ПДР стала крайня необхідність (плач дитини у автівці), а дії патрульного були протиправними.

При цьому Андрій Подзіров на два попередні засідання, в тому числі і на те, де слухали свідка, не з’явився. На оголошення рішення він прибув.

Під час судових дебатів він запитав сторону в особі юриста Департаменту патрульної поліції Луцька Марію Кондюк про те, скільки часу вона працює на цій посаді і чи відомо їй про випадки, коли представники поліції не складали постанову через те, що людина вчинила правопорушення у зв’язку з крайньою необхідністю. Марія Кондюк відповіла, що про порушення, на які за малозначністю не виноситься постанова, юристу ніхто не повідомляє.

Позивач акцентував увагу на тому, що поліція, на його думку, не застосовує поняття про крайню необхідність.

«Поліції треба щось підчитати і повчитися», – порадив суддя-позивач.

Головуючий у справі суддя Панаск задовольнив позов. Якщо у 10 денний термін відповідачі не подадуть апеляцію, постанова буде скасована, а Андрій Подзіров не сплачуватиме штраф розміром 250 гривень.

https://youtu.be/LTYMNYQOaXo

Як повідомляв «Ні корупції!», суддя КСУ, який раніше жив і працював у Полтаві, виграв справу проти поліцейського. Олександр Касмінін довів, що при оформленні постанови поліцейський допустив помилки, а також не було відеодоказу правопорушення.