Спійманого на хабарі екс-начальника Одеської міліції випустили з-під варти

55df314752122Колишньому начальнику Одеського міського управління МВС Олегу Макусі, впійманому рік тому на великому хабарі, суд не зміг продовжити запобіжний захід. Він добіг кінця опівночі 31 серпня, повідомляє «Лівий берег».

Прес-служба військової прокуратури Південного регіону України випустила заяву, в якій нагадує, що 27 серпня 2015 року Макуху і його співучасника затримали "на гарячому" під час отримання хабара в розмірі 15 тисяч доларів. Під час затримання частину хабара - 10 тисяч доларів, - вилучили безпосередньо з машини Макухи.

У листопаді 2015 року обвинувальний акт скерували в Біляївський районний суд Одеської області. З того часу триває судовий розгляд справи, а обвинувачені весь час перебували під вартою.

"На жаль, з 4 серпня цього року суд не знайшов можливості розглянути клопотання прокурора про продовження строку утримання обвинувачених під вартою. Цьому, зокрема, сприяли і дії сторони захисту у вигляді зловживання процесуальними правами, симуляції погіршення стану здоров'я обвинуваченими тощо. За таких обставин підстави для утримання обвинувачених у скоєнні тяжкого корупційного злочину з кінця дня 30 серпня 2016 року не було. Іншого запобіжного заходу суд також не обрав", - сказано в повідомленні.

Макуху через кілька днів після затримання звільнили з посади начальника Одеської міліції.

Як повідомив «Українським новинам» заступник військового прокурора Південного регіону Євген Нетужилов, у ніч на 31 серпня Макуха дійсно вийшов з-під варти.

"На цей момент у нього немає жодного запобіжного заходу... Я маю оперативну інформацію, що він виїхав у бік Києва в ніч на 31 серпня", - повідомив він.

За словами Нетужилова, судовий розгляд справи проти екс-міліціонера в липні цього року почали заново, оскільки минув термін повноважень головуючого судді.

Новому судді захист Макухи заявив відвід, який розглянуть щойно 5 вересня. При цьому термін утримання під вартою підсудного минув 30 серпня, і прокуратура не мала процесуальних можливостей заявити клопотання про його продовження.

Макусі загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі.

Як повідомляв «Ні корупції!», прокуратура наклала арешт на майно екс-начальника одеської міліції.