Поліцейський “виправдав” власну тещу

konflikt-interesНачальник чергової частини одного з відділів поліції ГУ Національної поліції в Черкаській області, використовуючи свої службові повноваження та пов’язані з цим можливості, погодив висновок про відсутність складу кримінального правопорушення в діях матері своєї цивільної дружини.

Оскільки він діяв та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, його справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-7 (порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів) КУпАП, передали до суду. Про це повідомляє прокуратура Черкаської області.

Суд першої інстанції не знайшов у діях поліцейського складу злочину. "Прокуратурою області забезпечено участь в апеляційному розгляді цієї справи.

Постановою апеляційного суду Черкаської області від 18.08.2016 скасовано постанову суду першої інстанції, якою провадження у справі стосовно працівника  відділу поліції закрито за відсутністю складу адміністративного правопорушення. Останнього визнано винним у вчиненні вказаного вище правопорушення", - повідомляє прес-служба прокуратури Черкаської області.

Відповідно до законодавства, вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів  тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як вже писав "Ні корупції!", у липні цього року на Черкащині поліцейського піймали на хабарі. Слідчий відділ прокуратури Черкаської області завершив досудове розслідування стосовно працівника Уманського відділу поліції ГУ НП в Черкаській області, якого обвинуватили у вимаганні та отриманні 19.05.2016 року неправомірної вигоди у чотири тисячі гривень.

Слідством дії правоохоронця кваліфіковано за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.