Капітана поліції в Одесі звільнили через хабар

51_tnПравоохоронець був звільнений після перевірки фактів, викладених у статті одного з одеських видань. Про це повідомляє прес-служба Головного управління національної поліції в Одеській області.

Так, значиться в повідомленні, 05.07.2016 на сайті «368 медіа» була оприлюднена інформація під назвою «Одесский полицейский за взятку согласился закрыть дело», в якій ідеться про затримання оперативника Суворовського відділу поліції за вимагання та отримання хабара. За вказаним фактом було проведено службове розслідування.

Прес-служба повідомляє: у ході перевірки встановлено, що з метою отримання неправомірної винагороди капітан поліції Суворовського відділу поліції в Одесі вступив у неділові стосунки з представником власника приватного підприємства та вимагав від нього 4 тисячі доларів США за закриття кримінального провадження за фактом використання завідомо підробленого документа, за ознаками злочину, передбаченого частиною 4 статті358 Кримінального кодексу України.

Підприємець, не маючи вибору, погодився на вимоги поліцейського та надав йому частину обумовленої суми у розмірі 3700 доларів США. Під час передачі другої частини суми у розмірі 300 доларів США працівник поліції був затриманий працівниками військової прокуратури Одеського гарнізону Південного регіону України.

За вчинені дії капітану поліції повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України, тобто, прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою.

Наказом ГУНП в Одеській області у липні цього року вказаного працівника було звільнено зі служби в поліції. Якщо його вину буде доведено в суді, екс-правоохоронцю загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Слід зазначити, що хоча наразі хабарників часто затримують правоохоронні органи, однак далеко не всі справи доходять навіть до судового розгляду. Так, днями стало відомо, що суд не подовжив термін перебування під вартою затриманому рік тому за великий хабар колишньому начальнику Одеського міського управління МВС Олегу Макусі. Він вийшов на волю.