Влада Сквирського району приховує свої статки…..і не тільки їх!

Василь Гриша

У 2015 році відбулись місцеві вибори, за результатами яких було сформовано новий склад місцевих рад.

У багатьох українців та сквирян, зокрема, з'явилась надія на те, що з новою владою прийде оновлення та реальні зміни в місцевих громадах.

Проте не так сталось, як гадалось, адже по всій Україні значну частину місцевих рад очолили так звані «старі кадри», які здебільшого вдало перефарбувались під колір нових партій.

Так сталось і в нашому районі, де головою райради обрали представника БПП, колишнього начальника Сквирської міліції Василя Гришу.

грщенко

Олена Грищенко

Його заступником обрали представницю «Батьківщини» Олену Грищенко.

Обидва кандидати, як-то кажуть, «труться при владі» вже понад 20 років і непогано співпрацювали, зокрема, з минулою владою Партії Регіонів (але про це іншим разом).

Зараз хочу розповісти про те, як ці двоє представників інтересів територіальної громади, які отримують заробітну платню за рахунок наших податків, не хочуть звітувати про власні витрати та приховують декларації про доходи.

Навесні 2016 року громадські активісти міста Сквири Київської області вирішили отримати інформацію, яка в будь-якій цивілізованій країні Європи є публічною та доступною для громадян, – декларацію чиновника.

Отже, до Сквирської районної ради тричі звертались мешканці міста Сквира з проханням надати декларації про доходи Голови райради Василя Гриші та його заступниці Олени Грищенко.

54

На це посадові особи Сквирської районної ради (Василь Гриша та Олена Грищенко) всі три рази надавали  відповіді, в яких зазначали, що надання декларацій у відповідь на запит не передбачено законом.

6

Таким чином, Василь Гриша та Олена Грищенко незаконно відмовили запитувачам в отриманні публічної інформації, адже порушили норми Закону України "Про доступ до публічної інформації" та продемонстрували власне невігластво й незнання законодавства України.

Після цього громадські активісти звернулись до Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини  з вимогою поновити їх порушене право на доступ до публічної інформації та покарати винних осіб.

Внаслідок розгляду звернення, Уповноважена дійшла висновку, що посадові особи Сквирської районної ради незаконно приховали інформацію про власні доходи, і ЗОБОВ’ЯЗАЛА неосвічених чиновників надати інформацію, яку вони приховали від громади.

упов 1

упов2упов 3

Безпорадне та безвідповідальне керівництво Сквирської районної ради (після втручання Уповноваженої з прав людини) одразу надало відповідно завірені декларації.

декл1декл2декл3декл4

Це зайвий раз підтверджує той факт, що наша місцева влада не бажає бути відкритою, чесною та відповідальною перед громадою Сквирського району. А та інформація, яку ми побачили в деклараціях Василя Гриші та Олени Грищенко, тепер дає нам розуміння про причини приховування цих документів, але цьому питанню буде присвячено окрему статтю яку буде розміщено на сайті "Ні корупції".

P.S. Як стало відомо, за вищезазначеними фактами Уповноваженим ВРУ з прав людини було складено протокол про адміністративне правопорушення з боку Грищенко Олени Григорівни та передано на розгляд Сквирського районного суду.

Григорій Іванченко, для "Ні корупції!"