На Буковині сільський голова отримав 8 років в’язниці за хабар

Василь Гідор, колишній голова Кам'янської сільської ради

В Чернівецькій області  голову сільської ради засуджено до 8 років позбавлення волі за одержання хабара у розмірі 130 тис. доларів США. Чоловік вимагав та одержав від приватного підприємця за надання в оренду земельної ділянки водного фонду загальною площею 9,77 га.

При цьому, не виносячи це питання на розгляд сесії сільської ради, використовуючи надані йому владні повноваження, підробив відповідні рішення сільської ради та договір оренди. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Чернівецької області.

Апеляційний суд Чернівецької області  підтримав позицію прокуратури області та засудив сільського голову с. Кам’яна Сторожинецького району Чернівецької області до 8 років позбавлення волі з позбавленням права займати посади, пов’язані із здійсненням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов’язків, з конфіскацією майна, крім житла, та з позбавленням 7 рангу державного службовця.  Раніше, 24 грудня 2015 Садгірський районний суд м. Чернівці визнав Гідору В.І. винним за ч.1 ст. 366 (службове підроблення), але виправдав за  ч. 1 ст. 364 (зловживання владою) та ч.4 ст.368 КК України (одержання неправомірної вигоди  в особливо великому розмірі службовою особою, яка займає відповідальне становище поєднане із вимаганням).

Нагадаємо, як інформувала прокуратура Чернівецької області, 15 лютого 2013 року після одержання хабара у сумі 130 тис. доларів США слідчі прокуратури спільно з працівниками УДСБЕЗ УМВС України в Чернівецькій області затримали голову однієї із сільських рад Сторожинецького району. Встановлено, що чиновник вимагав і отримав вищевказані кошти від громадянина В. за надання в оренду ставка на тривалий термін - 49 років.

24 травня 2016 року відбулось чергове засідання апеляційного суду Чернівецької області, на яке не з'явився адвокат підозрюваного. Засідання через неявку адвоката перенесли.  Тоді прокуратура планувала звернутись до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатів для притягнення його до дисциплінарної відповідальності.