Умерова триматимуть у психлікарні до 7 вересня

Онука відвідує Умерова у психлікарні. Фото зі сторінки Марка Фейгіна у Фейсбук

Онука відвідує Умерова у психлікарні. Фото зі сторінки Марка Фейгіна у Фейсбук

Заступника голови Меджлісу кримсько-татарського народу Ільмі Умеров будуть утримувати у психлікарні до 7 вересня.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав його адвокат Марк Фейгін.

«ФСБ має намір тримати Умерова в психлікарні до 7 вересня, ще 8 днів. Так вони показують свою «незворушність» під міжнародним тиском», - написав він.

Марк Фейгін закликав вийти в суботу, 3 вересня на міжнародну акцію протесту і солідарності з Ільмі Умеровим «#StopKillingIlmiUmerov».

Як повідомляв «Ні корупції!»,  низка міжнародних організацій виступила на захист Умерова – вони вимагають негайно звільнити його з психлікарні.

Так, міжнародна правозахисна організація Freedom House вважає необґрунтованим затримання заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова.

ОБСЄ також закликало звільнити Ільмі Умерова. Ще раніше з вимогою негайно звільнити Умерова виступив Євросоюз.

Умерова затримали в Сімферополі 12 травня цього року. За годину перед затриманням він опублікував на своїй сторінці в Фейсбуці інформацію про затримання російськими силовиками кримських татар у Бахчисараї за підозрою в нібито участі в організації «Хізб ут-Тахрір».

Справа проти Умерова базується на відеозаписі його виступу в Києві, де він 19 березня 2016 року декілька разів заявив, що Росія повинна піти з Криму і повернути Україні півострів.