Україна видала Молдові бізнесмена Платона, звинуваченого у крадіжці $1 млрд

86a4e30873091245251b6265513ef902Затриманого в Україні бізнесмена, громадянина Молдови і РФ В'ячеслава Платона екстрадували в Молдову.

Про це повідомляє «Європеська правда» з посиланням на сайт Генеральної прокуратури Молдови.

«Бізнесмен В'ячеслав Платон, який був арештований владою України на прохання молдовських прокурорів, був екстрадований вчора в Республіку Молдова. Відразу ж після передачі його владі, прокурори висунули йому обвинувачення», - йдеться у повідомленні.

Сьогодні суд сектора Буюкань повинен висловитися з приводу клопотання прокурорів про продовження на 30 днів терміну дії ордера на арешт на ім'я Платона.

Нагадаємо, 26 липня джерела в правоохоронних органах Молдови повідомили про затримання в Україні молдовського бізнесмена В'ячеслава Платона, який підозрюється у причетності до викрадення мільярда доларів напередодні парламентських виборів у цій країні у 2014 році.

Пізніше офіційні органи підтвердили це затримання. 28 липня Печерський районний суд Києва виніс рішення про арешт В’ячеслава Платона.

У Молдові Платона звинувачують у причетності та координації крадіжки грошей з Banca de economii («Ощадний банк Молдавії»). Його звинувачують, зокрема, в отриманні та неповерненні кредитів на суму в 800 млн леїв (близько $20 млн).

Як повідомляв «Ні корупції!», молдаванин Платон наполягає, що він українець, і готовий дати свідчення щодо «крадіжки століття».

Читайте також «Платонические» украинцы – кишиневские бизнесмены»