В Ужгороді депутати можуть продати парк-рокарій на Собранецькій

rokariy

Територію із зеленими насадженнями – рокарій на вул. Собранецькій, 60, – ужгородські депутати можуть продати орендарю ділянки. Про це йдеться у проекті рішення «Про приватизацію земельної ділянки несільськогосподарського призначення шляхом викупу», який міська рада запланувала розглянути на засіданні 30 серпня.

1 rokariy

Наразі територія розміром у 5 100 метрів перебуваає в оренді у ТОВ «Фірма «Магістраль ЛТД». Орендарю ж і пропонується землю продати. Як ідеться у документі, ціна ділянки – мільйон 784 тисячі, виходячи із розцінки у 338,19 гривень за квадрат.

 

Цільове призначення ділянки – «для збереження та використання парків-пам’яток садово-паркового мистецтва». Згідно з написом на інформаційній табличці, рокарій є у віданні ЗАТ «Закарпатліс» і належить до природно-заповідного фонду України.

2 rokariy

Як інформує Вікіпедія, рокарій є парком-пам’яткою садово-паркового мистецтва. У 2002 році Закарпатська обласна рада надала ділянці цей статус з метою збереження кам’янистого саду із цінними декоративними рослинами.

Як повідомив у коментарі автору один із співзасновників ТОВ «Фірма «Магістраль ЛТД» Федір Харута, метою викупу ділянки є збереження парку-рокарію. Тобто, забудова зеленої зони не планується.

Ярослав Гулан
Бюро журналістських розслідувань
«Варто ЗНАТИ!»
для «Ні корупції!»