ФОТО
| |

Суд арештував «OlympicVillage» Кривопішина, зведений коштом залізниці

14079781_10206527588099717_6729130147437479620_n

Суд арештував майно спорткомплексу «OlympicVillage», розташованого по вул. Олімпійській, 1,с. Ходосіївка в Київській області.

Про це свідчить ухвала Печерського райсуду м.Києва від 17 серпня, повідомляють «Наші гроші».

Арешт накладено за клопотанням прокурора Генеральної прокуратури України Богданова О.О. Майно спорткомплексу заарештовано як доказ у кримінальному провадженні № 22015000000000033 за фактом розтрати майна і зловживання службовим становищем ДТГО «Південно – Західна Залізниця».

Розслідування встановило, що обладнання, а також будівельно-монтажні роботи для спорткомплексу оплачувались коштом залізниці. Витрачені матеріальні ресурси за вказівкою тогочасного начальника «Південно – Західної Залізниці» протиправно списувалися як благодійна допомога Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі. Покази підтвердило понад 30 робітників, допитані в якості свідків. Правопорушення також підтверджені звітом про результати фінансового аудиту ДТГО «ПЗЗ».

Власником спорткомплексу «OlympicVillage» є ПАТ «Український центр обслуговування пасажирів на залізничному транспорті України». У свою чергу засновником ПАТ «Український центр обслуговування пасажирів на залізничному транспорті України» є ТОВ «Солід Актив», власником якого є «Трасті Інвестмент (груп) Лімітед» (Гонконг). Згідно з останнім річним звітом гонконгської компанії «Трасті Інвестмент», її власником значиться віргінський офшор «Time Supreme International Limited».

За даними слідства, гонкогська компанія видала генеральну довіреність громадянці України на отримання відсотків, дивідендів, а також здійснення будь-яких банківських трансакцій від імені та в інтересах компанії. Ім’я цієї громадянки України в тексті судового рішення приховано.

Першими засновниками «Солід активу» були Любов Бєлова і Марія Снєжко – дружина і донька колишнього начальника «Південно-Західної залізниці» Олексія Кривопішина, який нині судиться за повернення на посаду.

Шкода державним інтересам попередньо оцінюється в 1,59 млн грн. Для більш точного визначення розміру шкоди необхідна технічна економічна експертиза, для якої об’єкт треба зберегти у незмінному вигляді. Крім того, без арешту спорткомплекс може бути відчужений, що унеможливить його конфіскацію у майбутньому.

Як повідомив на своїй сторінці у Фейсбук журналіст-розслідувач Денис Бігус, комлекс «OlympicVillage» для дочки директора Південно-Західної залізниці побудувала “Південно-Західна залізниця” на землі, що належить залізниці. Будували будівельники, що працюють залізниці, за домогою будівельних матеріалів, що теж належали залізниці.

«Аліна Стрижак снимала о нем два года тому. Кривопишина сняли, но уголовные дела как-то «открывались-закрывались» под настроение следователя.

А тут что-то в лесу сдохло и комплекс арестовали. Вот прям взяли и арестовали.
За два года прокуратура установила всё то, что Стрижак выяснила за пару недель. Всё подтвердили и 30 сотрудников ЖД, выступивших свидетелями.

Отдельной пикантности добавляет то, что стройматериалы, которые вывозились в «ОлимпикВилладж», ЖД списывала как благотворительную помощь Киево-Печерской Лавре», – написав Бігус.

Доданий до: Корупція в Києві, Новини, Україна
Теги: , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії