Суд арештував «OlympicVillage» Кривопішина, зведений коштом залізниці

14079781_10206527588099717_6729130147437479620_n

Суд арештував майно спорткомплексу «OlympicVillage», розташованого по вул. Олімпійській, 1,с. Ходосіївка в Київській області.

Про це свідчить ухвала Печерського райсуду м.Києва від 17 серпня, повідомляють «Наші гроші».

Арешт накладено за клопотанням прокурора Генеральної прокуратури України Богданова О.О. Майно спорткомплексу заарештовано як доказ у кримінальному провадженні № 22015000000000033 за фактом розтрати майна і зловживання службовим становищем ДТГО «Південно – Західна Залізниця».

Розслідування встановило, що обладнання, а також будівельно-монтажні роботи для спорткомплексу оплачувались коштом залізниці. Витрачені матеріальні ресурси за вказівкою тогочасного начальника «Південно – Західної Залізниці» протиправно списувалися як благодійна допомога Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі. Покази підтвердило понад 30 робітників, допитані в якості свідків. Правопорушення також підтверджені звітом про результати фінансового аудиту ДТГО «ПЗЗ».

Власником спорткомплексу «OlympicVillage» є ПАТ «Український центр обслуговування пасажирів на залізничному транспорті України». У свою чергу засновником ПАТ «Український центр обслуговування пасажирів на залізничному транспорті України» є ТОВ «Солід Актив», власником якого є «Трасті Інвестмент (груп) Лімітед» (Гонконг). Згідно з останнім річним звітом гонконгської компанії «Трасті Інвестмент», її власником значиться віргінський офшор «Time Supreme International Limited».

За даними слідства, гонкогська компанія видала генеральну довіреність громадянці України на отримання відсотків, дивідендів, а також здійснення будь-яких банківських трансакцій від імені та в інтересах компанії. Ім’я цієї громадянки України в тексті судового рішення приховано.

Першими засновниками «Солід активу» були Любов Бєлова і Марія Снєжко – дружина і донька колишнього начальника «Південно-Західної залізниці» Олексія Кривопішина, який нині судиться за повернення на посаду.

Шкода державним інтересам попередньо оцінюється в 1,59 млн грн. Для більш точного визначення розміру шкоди необхідна технічна економічна експертиза, для якої об’єкт треба зберегти у незмінному вигляді. Крім того, без арешту спорткомплекс може бути відчужений, що унеможливить його конфіскацію у майбутньому.

Як повідомив на своїй сторінці у Фейсбук журналіст-розслідувач Денис Бігус, комлекс «OlympicVillage» для дочки директора Південно-Західної залізниці побудувала "Південно-Західна залізниця" на землі, що належить залізниці. Будували будівельники, що працюють залізниці, за домогою будівельних матеріалів, що теж належали залізниці.

«Аліна Стрижак снимала о нем два года тому. Кривопишина сняли, но уголовные дела как-то «открывались-закрывались» под настроение следователя.

А тут что-то в лесу сдохло и комплекс арестовали. Вот прям взяли и арестовали.
За два года прокуратура установила всё то, что Стрижак выяснила за пару недель. Всё подтвердили и 30 сотрудников ЖД, выступивших свидетелями.

Отдельной пикантности добавляет то, что стройматериалы, которые вывозились в «ОлимпикВилладж», ЖД списывала как благотворительную помощь Киево-Печерской Лавре», - написав Бігус.