Прокуратура вкотре взялась забирати 22 га Пущі-Водиці у приватників

56_tnКиївська місцева прокуратура №5 розпочала кримінальне провадження за фактом незаконної передачі в оренду земельної ділянки, розташованої у Пущі-Водиці, що в Оболонському районі столиці.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури міста Києва.

Встановлено, що у 2007 році земельна ділянка площею близько 22 га на вул. Лісозахисній була передана в оренду приватному товариству для будівництва малоповерхових житлових будинків з об’єктами соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.

Проте, як з’ясувалося, передача землі в оренду відбулася із порушенням вимог земельного та лісового законодавства, а також процедури отримання та погодження дозвільної документації.

Крім того забудова цієї ділянки може призвести до тяжких екологічних наслідків, впевнені у прокуратурі, оскільки на її території ростуть багатовікові насадження, а по периметру знаходиться об`єкт лісового фонду, що перебуває у користуванні КП «Святошинське лісопаркове господарство».

Відомості про вчинення кримінального правопорушення внесено до ЄРДР за ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем).

Як з’ясував «Ні корупції!», очевидно, що йдеться про землю приватного підприємства «Продмарт», яка була йому надана в оренду згідно з рішенням Київської міської ради від 22.07.2007 року № 189/850 для будівництва, обслуговування та експлуатації малоповерхових житлових будинків з об’єктами соціальної та інженерно–транспортної інфраструктури на вул. Лісозахисній, 17 в Оболонському районі м. Києва.

Судова тяганина з «Продмартом» щодо незаконної оренди земельної ділянки тягнеться з 2011 року.

У 2012 році Вищий господарський суд залишив касаційну скаргу заступника прокурора міста Києва без задоволення. Прокурор просив визнати недійсним рішення Київської міської ради про передачу землі «Продмарту» в оренду та розірвати договір оренди з підприємством.