ФОТО
| |

Петренко: Закон про спецконфіскацію презентують на початку вересня

624031Законопроект по цивільну спецконфіскацію майна, який пройшов експертизу Європейської комісії, буде презентований на початку вересня.

Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко в ефірі «112 Україна», повідомляє «Українська правда».

Він розповів про основні положення документу.

Законопроект буде стосуватися посадових осіб, найвищих державних службовців, зокрема і діючих нардепів (а не тільки оточення Януковича, – ред.), які вчинили корупційні злочини.

У ньому немає обмежень по строкам, хоча до можливого ухвалення Радою ще можуть бути внесені правки.

Визначати винуватість чиновників буде суд і НАБУ, а конфісковувати можна лише грошові кошти та валютні цінності.

«Передбачається окремий судовий процес за всіма правилами захисту права власності і винесення рішення суду. В окремому провадженні особа має довести законність походження арештованих коштів, якщо вона цього не робить – гроші конфісковуються», – сказав Петренко.

Він також пояснив відмінність від того законодавство, яке є зараз. Раніше, щоб конфіскувати кошти по окремому епізоду, треба довести всі епізоди до вироку суду, а тепер вони можуть бути виокремлені в окреме провадження.

Як повідомляв «Ні корупції!», у листопаді минулого року Верховна рада прийняла в другому читанні та в цілому закони «Про внесення змін до Кримінального та Цивільного кодексів України щодо вдосконалення інституту спеціальної конфіскації з метою усунення корупційних ризиків при її застосуванні» (№2541а) а також зміни до Кримінального процесуального кодексу України щодо накладення арешту на майно з метою усунення корупційних ризиків (№2540а).

Тоді у міністерстві юстиції попередили, що ухвалена редакція закону порушує вимоги ЄС.

«Якщо ми ухвалимо законопроект в редакції комітету, нам доведеться переголосовувати цей закон, оскільки Євросоюз не зарахує такий документ», – казав тоді глава Мінюсту Павло Петренко і додавав: «Ті поправки, які затвердив комітет і ті, які норми ми хочемо прибрати з тексту, спотворили суть законопроекту».

Доданий до: Корупція в Києві, Новини, Україна
Теги: , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії