Петренко: Закон про спецконфіскацію презентують на початку вересня

624031Законопроект по цивільну спецконфіскацію майна, який пройшов експертизу Європейської комісії, буде презентований на початку вересня.

Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко в ефірі «112 Україна», повідомляє «Українська правда».

Він розповів про основні положення документу.

Законопроект буде стосуватися посадових осіб, найвищих державних службовців, зокрема і діючих нардепів (а не тільки оточення Януковича, - ред.), які вчинили корупційні злочини.

У ньому немає обмежень по строкам, хоча до можливого ухвалення Радою ще можуть бути внесені правки.

Визначати винуватість чиновників буде суд і НАБУ, а конфісковувати можна лише грошові кошти та валютні цінності.

«Передбачається окремий судовий процес за всіма правилами захисту права власності і винесення рішення суду. В окремому провадженні особа має довести законність походження арештованих коштів, якщо вона цього не робить – гроші конфісковуються», - сказав Петренко.

Він також пояснив відмінність від того законодавство, яке є зараз. Раніше, щоб конфіскувати кошти по окремому епізоду, треба довести всі епізоди до вироку суду, а тепер вони можуть бути виокремлені в окреме провадження.

Як повідомляв «Ні корупції!», у листопаді минулого року Верховна рада прийняла в другому читанні та в цілому закони «Про внесення змін до Кримінального та Цивільного кодексів України щодо вдосконалення інституту спеціальної конфіскації з метою усунення корупційних ризиків при її застосуванні» (№2541а) а також зміни до Кримінального процесуального кодексу України щодо накладення арешту на майно з метою усунення корупційних ризиків (№2540а).

Тоді у міністерстві юстиції попередили, що ухвалена редакція закону порушує вимоги ЄС.

«Якщо ми ухвалимо законопроект в редакції комітету, нам доведеться переголосовувати цей закон, оскільки Євросоюз не зарахує такий документ», – казав тоді глава Мінюсту Павло Петренко і додавав: «Ті поправки, які затвердив комітет і ті, які норми ми хочемо прибрати з тексту, спотворили суть законопроекту».