Освітяни столичного Святошино закуповують харчі у посередників за завищеними цінами

povarЦя історія – яскравий приклад народної приказки «собаки гавкають, а караван іде».

Так, попри гучний торішній скандал із закупівлею харчів у посередників за завищеними цінами Управлінням освіти, молоді та спорту Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації, чиновники цього управління продовжують закуповувати товари у тих самих фірм і так само за цінами, що перевищують середньоринкові. До того ж, без наявних для того обґрунтувань застосовується скорочена процедура закупівель. «Ні корупції!» проаналізував, хто наживається на дітях і кому це вигідно.

Отже, днями Департамент внутрішнього фінансового контролю та аудиту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) оприлюднив результати аудиту діяльності Управління освіти, молоді та спорту Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації щодо дотримання законодавства при проведенні процедур закупівель та укладання договорів.

У тексті документу зокрема зазначено, що аудитори після аналізу конкурентного середовища постачальників харчових продуктів встановили, що організація конкурсних торгів Управлінням «не сприяє в повній мірі умовам для розширення конкуренції та надання учасниками пропозицій із мінімальними ринковими цінами».

«Постачання продуктів харчування здійснюється в своїй більшості постачальниками-посередниками, зокрема ТОВ «Гранат» – 28,23 % від загального об’єму поставок, ТОВ «Руол Стандарт» – 12,77 %, ТОВ «Бізнес Плюс ЛТД» – 10,07 %. та інші», - йдеться в тексті звіту.

Аудитори наголошують, що Управлінням не ведеться достатня робота щодо розширення конкурентного середовища серед учасників, систематично допускаються дискримінаційні вимоги при складанні документації конкурсних торгів, без наявних обґрунтувань застосовується скорочена процедура закупівель.

Аудитори виявили наступні порушення, а саме:

- не забезпечено максимальної економії та ефективності використання держкоштів під час укладання та виконання договорів, здійснено закупівлі продуктів харчування за цінами, які перевищують середньоринкові, що призвело до неефективного використання коштів з оціночними втратами на загальну суму 632,84 тис. грн (ТОВ «Гранат», ТОВ «Руол Стандарт», ТОВ «Продуктова компанія Ц») та ризиком потенційних втрат розрахунково, в розмірі 283,26 тис. грн (ТОВ «Гранат», ТОВ «Руол Стандарт»);

- безпідставно відхилено найбільш економічно вигідні пропозиції, що призвело до оціночних втрат на загальну суму 733,95 тис. грн;

- не використано право Управління щодо звернення до учасника за уточненнями пропозиції конкурсних торгів, що могло призвести до неефективного використання коштів із ризиком потенційних втрат у розмірі 96,51 тис. грн;

- виявлено закупівлі з уникненням процедур конкурсних торгів, передбачених Законом на суму 159,01 тис. грн;

- здійснено закупівлі компотів замість соків із порушенням визначених норм та допущенням неефективного управлінського рішення, що призвело до неефективного використання коштів із оціночними втратами 282,42 тис. грн (ТОВ «Бізнес Плюс ЛТД»);

- допущено неодноразове порушення порядку та термінів оприлюднення інформації на веб- порталі Уповноваженого органу (усунуто в ході аудиту);

- не визначено кількісні та вартісні показники додаткових угод до договорів;

- виявлено ознаки спільних узгоджених дій Замовника та учасників, що могло призвести до перевитрачання бюджетних коштів під час здійснення закупівель компотів та гарячого харчування;

- допущено до оцінки пропозиції учасників, які не відповідають умовам документації конкурсних торгів;

- не розміщено інформації щодо проведених процедур закупівель в інформаційно-аналітичній системі (далі – ІАС) «Київаудит» (усунуто в ході аудиту) та не забезпечено вчасного реагування на зауваження Департаменту.

Загалом, в результаті аудиту здійснених Управлінням закупівель протягом 2013-2016 років на загальну суму 42027,95 тис. грн виявлено:

- фінансових порушень, що призвели до втрат, – 105,03 тис. грн (усунуто в ході аудиту);

- фінансових порушень, що не призвели до втрат, – 32363,13 тис. грн; в тому числі: з оціночними втратами – 2551,30 тис. грн; із ризиком потенційних втрат – 379,77 тис. гривень.

«Ні корупції!» перевірив власників і репутацію фірм, з якими освітяни Святошино регулярно, впродовж кількох років, заключають угоди на постачання продуктів.

Абсолютним фаворитом серед фірм-постачальників харчів для Управління освіти, молоді та спорту Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації є ТОВ «Гранат».

Гранат

Згідно з Реєстром, засновниками ТОВ «Гранат» є Білокриницька Катерина Михайлівна, Циганок Юлія Володимирівна, Циганок Володимир Миколайович та Циганок Катерина Володимирівна. Кінцевим бенефіціарним власником є Білокриницька Катерина Михайлівна. Юридична адреса ТОВ «Гранат» - Київ, вул. Краківська, 18-а.

гранат реєстр1гранат реєстр2

До слова, у ТОВ «Гранат», зокрема, купувало харчі для дітей і Управління освіти Дарницького району м.Києва. А загалом, станом на 2014 рік ТОВ «Гранат» перемогло на тендерах на суму майже 42 млн. гривень, в основному отримуючи кошти від реалізації товарів управлінням освіти різних районних у місті Києві держадміністрацій, а також дошкільним навчальним закладам.

Наступна фірма, у співпраці з якою виявили порушення, – «ТОВ «Бізнес Плюс ЛТД», родичка фаворита ТОВ «Гранат».

бізнес плюс лтд

ТОВ «Бізнес Плюс ЛТД» зареєстрована за тією ж адресою, що і ТОВ «Гранат». У засновниках фірми значиться Білокриницька К.М., що є кінцевим контролером ТОВ «Гранат».

бізнес плю лтд реєстр

Ще одна компанія, що потрапила у чорний список аудиторів, і у якої закуповувало харчі Управління освіти, також родичка ТОВ «Гранат» - ТОВ «Продуктова компанія Ц».

прод комп Ц

Компанія ТОВ «Продуктова компанія Ц» також розміщена за адресою, де розташовані і ТОВ «Гранат» і ТОВ «Бізнес Плюс ЛТД». Засновники компанії ті ж, що і у «Гранату» - батько і син Андрій Володимирович Циганок і Володимир Миколайович Циганок.

прод комп Ц реєстр

Інша фірма, до якої є претензії з боку аудиторів після того, як у неї закуповували харчі освітяни Святошино, - ТОВ «Руол Стандарт».

руол-стандарт

Згідно з Реєстром, засновником і власником ТОВ «Руол Стандарт» є Суботін Руслан Петрович. Підприємство зареєстроване на Кіровоградщині, в м. Ульянівка по вул Гагаріна, 7, кв. 6. За інформацією з відкритих джерел, повний тезка Суботіна Р.П. у жовтні 2012 року був членом окружної виборчої комісії по 218-му виборчому округу від політичної партії «Народно-трудовий союз». До слова, округ 218-й включає в себе Святошинський район м.Києва.

Варто зазначити, що питання закупівель освітянами Святошино харчів у сумнівних фірм торік вже піднімалося на рівні Київради, одначе, як показала практика, відповідних висновків не було зроблено.

Так, ще торік низка громадських організацій звернулась до депутатів Київської міськради з проханням перевірити можливу корупцію при закупівлях харчів для дітей Святошино.

1ф2ф3ф

Тоді ж депутат Київради Володимир Бондаренко звертався до міського голови Києва Віталія Кличка та в прокуратуру також із проханням перевірити можливу корупцію.

запит депутатзапит депутат1

Одначе досі відповіді ні з боку міської влади, ні з боку прокуратури не було. Хоча цього року внутрішні аудитори КМДА знову зафіксували порушення при закупівлях освітянами Святошино харчів у цих фірм.

І хоча свого часу Володимир Бондаренко вказував, що фігурант заяви громадських організацій Ірина Жидченко мала б бути звільненою, мовляв, заступник голови Святошинської районної в місті Києві держадміністрації залишається на своїй посаді, не зважаючи на численні негативні відгуки громади.

«Дехто з колишніх та нинішніх співробітників органів соціального захисту населення, де раніше працювала керівником пані Ірина Жидченко, здивовані тим, що вона не підпала під люстрацію як людина, яка постачала на київські «антимайдани» своїх підлеглих для допомоги так званим «тітушкам», а тих, хто не погоджувався,  утискала або звільняла», – писав Володимир Бондаренко.

Але її не тільки не було звільнено, вона ще й пішла на підвищення у мерію разом зі своїм попереднім керівником Іллею Сагайдаком. Він із голови Святошинської РДА виріс до заступника В.Кличка.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»