Freedom House назвала затримання Умерова необґрунтованим

57c29d4ba0d04Міжнародна правозахисна організація Freedom House вважає необґрунтованим затримання заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова.

Відповідну заяву опубліковано на сайті організації, повідомляє «Лівий берег».

На думку правозахисників, "влада" Криму вдається до радянської практики примусу до мовчання дисидентів.

«Влада в Криму повинна негайно розслідувати абсолютно необґрунтоване затримання Ільмі Умерова», - заявив Роберт Герман, віце-президент програм надання допомоги в надзвичайних ситуаціях і багатосторонній адвокації.

«Переслідування кримськотатарської культури залишається широко поширеним явищем на півострові, і це сфабриковане затримання повертає нас до радянської практики примусу до мовчання дисидентів шляхом утримання їх в психіатричних лікарнях», - додав він.

Нагадаємо, Умерова затримали в Сімферополі 12 травня цього року. За годину перед затриманням він опублікував на своїй сторінці в Фейсбуці інформацію про затримання російськими силовиками кримських татар у Бахчисараї за підозрою в нібито участі в організації «Хізб ут-Тахрір».

Справа проти Умерова базується на відеозаписі його виступу в Києві, де він 19 березня 2016 року декілька разів заявив, що Росія повинна піти з Криму і повернути Україні півострів.

https://youtu.be/CyTuPNPkTUI

Додамо, що ОБСЄ також закликало звільнити Ільмі Умерова.

«Примусове утримання в психіатричній клініці Ільмі Умерова є тривожним сигналом стигматизації Росією кримськотатарського народу і має бути негайно скасовано», - заявив голова комітету Парламентської асамблеї ОБСЄ з прав людини Ігнасіо Санчес Амор (Іспанія).

Ще раніше з вимогою негайно звільнити Умерова виступив Євросоюз .

На зустрічі міністрів закордонних справ ОБСЄ наступного тижня глава МЗС України Павло Клімкін закликатиме посилити тиск на Росію для звільнення політичних в'язнів.

Зараз Ільмі Умеров перебуває в Сімферопольському психо-неврологічному диспансері на примусовій експертизі. 21 серпня його донька повідомила, що стан здоров'я Умерова різко погіршився.