Журналісти Українки, що на Київщині, хочуть знати правду про службове житло

55_bigЖурналісти видання «Трипільський край» вимагають від місцевої влади розказати всю правду про службове житло і про тих, кому воно надано в користування.

Про це йдеться на сторінці «Трипільський край» у Фейсбук.

«На сайті міської ради Українки з`явилися списки службового житла: перелік службових квартир, імена та посади людей, які там проживають. Подібна інформація у вільному доступі — доказ прозорості і чесності влади, однак не в нашому випадку. Бо цей список з 31 квартири — суцільне непорозуміння і викликає декілька питань, на які, сподіваємося, наша влада дасть відповіді», - повідомляє видання.

123

«Абсолютно незрозумілим є статус 29-ти з 31-ї квартири з переліку на сайті. Вони взагалі відсутні в реєстрі. Тобто, виходить, вони нічиї? На яких же тоді підставах їх зарахували до службового житла? За даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, лише одна квартира зі списку є на балансі міськради (вул. Соснова, 7, кв. 242). Як житло, що не належить міськраді, може вважатися службовим?

Ще одна адреса з переліку службового житла на міському порталі віднайшлася у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, і з`ясувалося, що ця квартира на вул. Юності, 25 приватна (з етичних міркувань ми не можемо вказати номер квартири), приватизована ще у 1999 році, записана на п`ятьох людей, які, очевидно, є членами однієї родини. Чому приватну квартиру внесли до списку службових?», - пише видання.

Також журналісти стверджують, що за даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, на балансі міської ради перебуває квартира №8 на пр. Дніпровському, 20, однак до переліку службового житла на порталі міста вона чомусь не увійшла. Виконком щось приховує чи настільки недбало виконує обов`язки, що просто «забув» цілу квартиру?

Водночас видання припускає, що більшість службових квартир могла бути надана незаконно, оскільки постанова «Про службові жилі приміщення» надає детальний перелік службовців, посадовців, працівників різних органів та організацій, які мають право користуватися державним житлом. Але жодного разу в документі не зазначаються працівники приватних підприємств. А в нашому міському списку таких — більша частина. Це працівники ПРИВАТНИХ підприємств «Рукла», «Садиба», «Комбінат і К2, «ОТІС», «Комінвест». У той же час у списках майже відсутні працівники державних закладів — шкіл, садочків, лікарні.

«На яких підставах вказані на сайті міста квартири вважаються службовими? Чому до переліку включені приватні квартири, а квартири, що належать міській раді, включені не всі? Чому службове житло надається працівникам приватних підприємств, а не працівникам бюджетної сфери?», - запитують журналісти «Трипільського краю» у місцевої влади.

Як повідомляв «Ні корупції!», у КМДА нашому виданню не розповіли, хто користується службовими квартирами.