Шокін судитиметься з журналістами «Схем» через сюжет про його маєтки

Шокін С 1

Екс-генпрокурор України Віктор Шокін судитиметься із журналістами програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода і телеканалу «UA:Перший», через сюжет про його маєтки. За його словами, він вже готує позов.

«Позов буде про порушення кримінального провадження щодо цих людей, які сфальсифікували повністю цю перевірку за гроші», – сказав Шокін в ефірі телеканалу «112 Україна».

«Журналісти «Схем» підтасували всі факти за гроші. Вони показали мої декларації не ті, що є в наявності за 2013 рік, де я показував усі свої статки на той час, коли я ними володів, а показали за 2014 рік. Більше того, вони не сказали і не показали ті мої пояснення, які я писав в ДФС… про те, коли, де і чим я яким чином заволодів кожним із всіх статків, починаючи з квартири на Ярославовому Валу, котру я купив в 1995 році на кошти, які я брав в кредит. Про цей дім, що є зараз в Забір'ї і кажуть, що я його приховав. Я його показав в декларації за 2013 рік», – зазначив Віктор Шокін.

Журналісти програми «Схеми», ґрунтуючись на документах, встановили, що цивільна дружина Віктора Шокіна лікар Оксана Гриневич на початку 2015 року, на той момент уже два роки перебуваючи у декреті, придбала маєток в елітному районі Небушице у столиці Чехії Празі. Сам Віктор Шокін на той час був заступником генерального прокурора Віталія Яреми і готувався очолити Генпрокуратуру. Такий самий маєток просто по сусідству в червні 2016 року продавали за 10 мільйонів крон (це приблизно 10 мільйонів гривень).

ШС 2

Маєток в елітному празькому районі Небушице, записаний на компанію цивільної дружини екс-генпрокурора Віктора Шокіна Оксани Гриневич

У Гриневич та Шокіна є спільна трирічна дитина, на яку також оформлений елітний маєток під Києвом у селі Забір’я. Це підтверджується договором дарування маєтку, який наводять журналісти програми «Схеми».

ШС 3

Договір дарування маєтку, який засвідчує, що Віктор Шокін є батьком Вероніки-Анастасії Гриневич.

ШС 4

Маєток у селі Забір’я під Києвом, який екс-генпрокурор Віктор Шокін подарував своїй малолітній дочці Вероніці-Анастасії Гриневич

У своїх деклараціях Віктор Шокін роками приховував, що має родину, а також оформлене на неї елітне майно.

шс 5

Декларація колишнього генпрокурора України Віктора Шокіна за 2014 рік

Журналісти програми «Схеми» наголошують, що давали Вікторові Шокіну та Оксані Гриневич змогу висловитися до виходу розслідування в ефір, але відповіді не отримали.

Лише після публікації розслідування Віктор Шокін виступив в ефірі телеканалу«112 Україна» з заявою, в якій він заперечив дані розслідування про маєтки його родини і заявив, що журналісти нібито подали неправдиву інформацію, зокрема зауваживши, що він уже «12 років завидний наречений».

Усі наведені журналістами документи, що підтверджують право власності та дарування елітної нерухомості Віктором Шокіним членам своєї родини, були направлені до НАБУ разом із заявою про злочин.

"Схеми"