Прогрес у «газовій справі»: корупційну схему знищено, 5 підозрюваних уклали угоду зі слідством

29900-300x189Станом на кінець серпня розірвано два з трьох договорів про спільну інвестиційну та виробничу діяльність між ПАТ «Укргазвидобування» та двома фірмами-учасницями так званої «газової схеми Онищенка»: ТОВ «Надра Геоцентр» і ТОВ Фірма «ХАС». Відповідно до даних договорів, видобутий газ шляхом проведенням фіктивних аукціонів продавався за заниженими цінами підконтрольним фірмам-посередникам, які згодом перепродавали його промисловим споживачам за ринковими цінами.

Про це йдеться на сайті Національного антикорупційного бюро.

Також, завдяки ефективній роботі детективів НАБУ та прокурорів САП, п’ятеро фігурантів «газової справи Онищенка» визнали себе винними і погодилися на угоду зі слідством. Серед них - директор біржі «Львівська універсальна», директор товарної біржі «Центр» та брокер однієї з бірж, які організовували фіктивні аукціони з продажу газу на користь фірм, підконтрольних народному депутату О.Онищенку. Також угоду зі слідством уклали куратор і відповідальна за створення фіктивних підприємств особа, через які виводилися кошти від перепродажу газу.

«Завдання Національного антикорупційного бюро України - не лише викрити корупціонерів, а й знищити корупційні схеми, що упродовж років завдавали шкоди державі. Яскравим прикладом такої діяльності новостворених антикорупційних органів – НАБУ та САП – є викриття та знищення так званої «газової схеми О.Онищенка», - переконаний директор Бюро Артем Ситник.

За його словами, НАБУ намагається активно користуватися сучасним механізмом угоди зі слідством там, де це дозволяє чинне українське законодавство.

«У даному випадку підозрювані активно співпрацювали зі слідством, дали цінні викривальні покази щодо організаторів злочину, а інкриміновані їм статті дозволяли укласти угоду з прокурором. При цьому питання законодавчого врегулювання механізму угоди зі слідством у корупційних правопорушеннях, підслідних НАБУ, не втрачає своєї актуальності», - пояснив А.Ситник.

13423795_1766590026920009_1615534807428968184_n

Як повідомляв «Ні корупції!», 15 червня 2016 року НАБУ та САП заявили про викриття організованого злочинного угруповання, що завдало збитків державі у розмірі понад 3 млрд грн внаслідок спільної діяльності на підставі угод, укладених з ПАТ «Укргазвидобування». Відповідно до доказів, отриманих під час досудового розслідування кримінального провадження, організатором корупційної схеми є О.Онищенко, якого Верховна Рада України 5 липня позбавила недоторканності, а також проголосувала за його затримання та арешт. Усього в рамках даного кримінального провадження було затримано 12 підозрюваних.

Читайте також «У НАБУ повідомили деталі «газової схеми» Онищенка – інфографіка»