НАБУ викрило на хабарі у майже 3 млн грн ректора одного з вузів Києва

НАУ 2

Фото СБУ

Детективами Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та у співпраці з Головним відділом боротьби з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України у м. Києві та Київській області під час отримання неправомірної вигоди (хабара) було затримано тимчасово виконуючого обов’язки ректора Національного авіаційного університету.

Він вимагав 5 млн грн та додатково 50 тис доларів США за подальше невчинення перешкод у поновленні на посадах за рішенням суду колишніх працівників університету та підписання наказів про їх призначення, - повідомляє НАБУ.

У п’ятницю, 26 серпня, т.в.о. ректора отримав через посередника частину суми у розмірі близько 3 мільйонів гривень (100 тис євро) за підписання наказу про поновлення на посаді в НАУ одного з професорів.

Наразі проводяться невідкладні слідчі дії, вирішується питання про повідомлення затриманому про підозру за ч.3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

Згідно з інформацією на офіційному сайті Національного авіаційного університету, тимчасово виконує обов’язки ректора Володимир Харченко - професор, доктор технічних наук, Заслужений діяч науки і техніки, Лауреат Державної премії в галузі науки і техніки України. 

На головну посаду в НАУ його призначив у листопаді 2015 року тодішній міністр освіти та науки Сергій Квіт, попередньо звільнивши з тієї посади Р.Хращевського. Про це сам міністр сповістив тоді на своїй сторінці у Фейсбуці.