Справу службовців, через яких бюджет не дорахувався 16 млн. грн., розглядатимуть знову

Придніпровський районний суду м. Черкаси

Придніпровський районний суд у м. Черкаси

За касаційною скаргою суд скасував виправдувальний вирок стосовно службовців, яких обвинуватили у нанесенні державі 16 млн. грн. збитків.

Як встановило слідство, службовці ухилялися від сплати податків в особливо великих розмірах.

Вироком Придніпровського районного суду Черкас виправдано двох службових осіб одного з підприємств обласного центру у зв’язку з недоведеністю в їхніх діях складу кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.
Не погодившись із судовим рішенням, прокуратура області оскаржила у касаційному порядкові виправдувальний вирок суду першої інстанції, залишений в силі апеляційним судом Черкаської області.

"Під час касаційного перегляду зазначеного вище реабілітуючого рішення, ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ касаційну скаргу прокурора задоволено повністю, вирок суду першої інстанції про виправдання вказаних вище осіб та ухвалу апеляційного суду Черкаської області про залишення його в силі скасовано, справу повернуто до суду першої інстанції на новий судовий розгляд", - повідомляє Світлана Андрійченко прес-секретар прокуратури Черкаської області.

Як повідомляв "Ні корупції!", підприємства ПАТ «Миронівський хлібопродукт» стали основними фігурантами справи щодо ухилення від сплати податків та фінансування тероризму. Досудовим розслідуванням встановлено, що у 2014-2015 роках службовці ТОВ «Стиль-Д» (фактична назва “Роздрібна мережа ProStor), діючи з корисливих мотивів за попередньо змовою з регіональними представниками та приватними підприємцями, зареєстрованими на територіях, підконтрольних терористичним організаціям «ДНР» та «ЛНР», реалізовували продукцію та сплачували податки і збори до їхніх бюджетів. Таким чином, йдеться у матеріалах справи, службовці фінансували вказані організації.

Протягом минулого року фіскальна служба виявила у Черкаській області більше трьох десятків правопорушень за ознаками ухилення від сплати податків. Такими діями зловмисників державі завдано збитків на суму понад 200 млн. грн.