Скільки витратила місцева влада на освіту, та хто отримав ці гроші

Дитсадок у селі Тисменицького району, на яий уряд виділив два мільйони гривень

Дитсадок у селі Тисменицького району, на який уряд виділив два мільйони гривень. Фото: galka.if.ua

Протягом останньої половини року департамент будівництва, ЖКГ, містобудування та архітектури Івано-Франківської ОДА витратив, згідно з даними офіційного порталу публічних фінансів України Є data, понад 34 мільйони гривень на різні будівельні роботи. Майже половина коштів пішла на ремонт навчальних закладів по всій області. Піврічні витрати департаменту освіти, науки та молодіжної політики склали більше 100 мільйонів гривень. Розслідування Антикорупційної платформи.

Згідно з даними про здійснення фінансових операцій на сайті публічних фінансів Є data, департамент освіти і науки і молодіжної політики Івано-Франківської ОДА за піврічний термін витратив 111 309 729 грн. Найбільше коштів було витрачено на закупівлю 26 шкільних автобусів36,4 млн гривень. Станом на 14 серпня  на оздоровлення було витрачено 3 527 930 грн. На грамоти, медалі, кубки та статуетки департаментом за півроку було виділено 109 161 грн. В переважній більшості ці послуги надає ФОП Кутянська Леся Вікторівна. На будівництво, реконструкцію та добудову навчальних закладів Управлінням капітального будівництва ОДА було витрачено протягом півроку майже 9 млн грн – 8 992 694 грн.

19 серпня представники Всеукраїнського руху проти політичної корупції “Під контолем” в Івано-Франківській області проаналізували, кому належать підприємства, що здійснювали реконструкцію шкіл та дошкільних закладів, їх політичну приналежність та дотичність до корупційних схем.

Освіта 1

Найбільше робіт здійснило Косівське ПП “ПромбудСервіс-Косів” – за півроку провели реконструкцію 17 об’єктів – шкіл та дитячих садочків по всій Івано-Франківщині. Департамент на рахунок підприємства перерахував 2 690 596 грн.

Одним із найбільших об’єктів, які будує фірма,  є Лисецький дошкільний навчальний заклад “Сонечко”, на будівництво якого Кабмін виділив 2 мільйони гривень.

Фірма існує з 2005 року, за цей час здійснила робіт на понад 100 000 грн.

У 2013 році навколо підприємства розгорівся скандал: маючи на той час статутний капітал у 200 грн, “ПромбудСервіс-Косів” виграв тендер у Чернівецької ОДА на реконструкцію Чернівецького обласного перинатального центру. Сума тендеру склала майже 58 млн. грн. На захист підприємства став тодішній голова Чернівецької ОДА Михайло Папієв.

Наразі статутний фонд “Промбудсервіс-Косів” складає 80 000 грн.

Окрім того, в даний момент прокуратура Першотравневого району м. Чернівці веде кримінальну справу проти ПП “ПромбудСервіс-Косів”, яке звинувачують у завданні збитків державному бюджету України на суму у понад 35 тис. грн.

Наразі прокурор запросив перевірку документів фірми на здійснення робіт та акт прийому-передачі віконних конструкцій між ПП “ПромбудСервіс-Косів” та ПП “Інтекс”. До слова,  власником обидвох підприємств є Володимир Тинкалюк.

Фірма колишнього голови Івано-Франківської обласної ради Ігора Олійника  ТзОВ “Житлобуд-1”отримала за півроку 588 000 грн. за будівництво середньої школи в селі Крилос.  Ще 419 тис. отримала від відділу освіти Тисменецької РДА як попередню оплату за реконструкцію Ямницької ЗОШ.

Окрім того, Ігор Олійник володіє ще кількома підприємствами: ТзОВ “Житлобуд Сервіс Плюс”, ВАТ “Івано-Франківське спеціалізоване управління механізації будівництва”, ТзОВ “Будівельна Лабораторія” та керує ОСББ “Оберіг”.

Ігор Олійник досвідчений політик – 14 років був депутатом міської ради, понад 10 років – депутатом обласної ради. Був помічником депутата Верховної Ради України Миколи Круця.

19 об’єктів, які мають відношення до департаменту освіти ОДА, опрацьовувала за останні півроку ФОП Герасимова Марія Михайлівна. Загалом, проводила капітальні ремонти у школах та дитячих садочках. Всього з державного бюджету за останні 6 місяців за виконання робіт у школах та дитячих садочках підприємцю було нараховано 1 116 439 грн.

Марія Герасимова володіє також ТзОВ “Маг-ІФ”, яке на ремонті закладів освіти за півроку отримало 767 960 грн. з держбюджету. Герасимова є керівником і кінцевим бенефіціаром цього підприємства. На інших об’єктах з початку року підприємство заробило ще понад півмільйона гривень.

Окрім цих підприємств, Герасимова володіє ТзОВ “Гама-ІФ” разом із Олегом Лаврівим. Фірма цікава тим, що має кілька видів економічної діяльності – діяльність у сфері архітектури, водопостачання, будівництва, фармацевтики, косметології і торгівлі. Проти партнера Герасимової по бізнесу відкрито кримінальне провадження місцевою прокуратурою Тисмениці. Його фірму ТОВ “Вінаж” звинувачують у завищенні вартості робіт по укріпленню берега Дністра у с. Придністров’я майже на 100 000 грн.

ПП “Алєксбуд” за виконання роботи на чотирьох об’єктах отримало 308 437 грн. Кінцевим бенефіціаром підприємства є Олексій Марковський. На останніх місцевих виборах він балотувався до Івано-Франківської обласної ради та Галицької районної ради від політичної партії “Громадянська позиція Анатолія Гриценка”. До органів місцевого самоврядування не потрапив. Керівник ПП “Алєксбуд” на початку 2016 року створила і очолила ПП “Еліта Буд”. Фірма останньої в тендерах участі не брала і з моменту заснування бюджетні кошти не освоювала.

495 625 грн. бюджетних коштів освоїло ТзОв “Ромекс ІФ”. За півроку фірма здійснила капітальний ремонт трьох дитячих садочків на Івано-Франківщині. Керує підприємством Роман Пліхтяк.

ТзОВ “Лідер Плюс” за реконструкцію 11 закладів освіти перечислили 1 176 111 грн. Зареєстрована фірма в Тисменецькому районі, в селі Братківці. Серед засновників фірми – три особи: колишній скандальний очільник Тисменецького районного відділу юстиції Олег Черепій, який у 2012 році звинувачувався у розкраданні бюджетних коштів – Черепій, протягом 4-х років затверджував табелі виходу на роботу водію, який фактично у відділі юстиції не працював.

Іншими засновниками фірми є колишній депутат Яблуницької сільської ради Назарій Поляк та засновник Батківського футбольного клубу “Колос” Роман Татумірак. На останнього, до слова, оформлене ТОВ “Лідер-Плюс”, яке, можливо, є клоном  вищезгаданого підприємства.

ТзОВ “Лідер Плюс” проходить також по кримінальній справі, пов’язаній із можливим привласненням понад 24-х мільйонів бюджетних коштів.

Майже мільйон – 856 126 грн. за півроку отримало від ремонту освітніх закладів ПП “Будагропроект”. Ще понад 150 000 грн з початку року підприємство отримало з держбюджету за будівельні роботи, що не стосуються освітніх закладів.

ТзОВ “Кіо Трансбуд”  за ремонт школи та дитсадка отримало більше 300 000 грн. Окрім шкіл, підприємство проводило також ремонти доріг та водопостачальних систем. Керує підприємством Іван Кочержак – колишній заступник голови Долинської РДА.

З іменем Кочержака пов’язаний скандал навколо рокрадання бюджетних коштів з будівництва фортифікаційних споруд на Сході. ПП “Брати КІП”  належить Івану Кочержаку та брату колишнього керівника Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області – Петру Проціву. Наразі справу розслідує Військова прокуратура Західного округу. Також з ПП “Брати КІП” було стягнуто 150 828 грн., 560 000 грн. та 492 900 грн. за борги перед замовниками. Тим не менше, підприємство досить активно здійснює ремонтні роботи за бюджетні кошти, бере участь у тендерах.

ТзОВ “Рембудкомінвест” виконало дві реконструкції навчальних закладів на 264 400 грн. Загалом підприємство виконує чимало підрядів з ремонту доріг та будівництва.

Одним із найбільших об’єктів, які веде фірма цьогоріч, є добудова Галицької ЦРЛ, яка коштує 46 000 000 грн. Власниками компанії є два колишні депутати Тисменецької районної ради від ВО “Свобода” – Юрій Шелист та Володимир Яцишин. Разом вони володіють ТзОВ “Карпатська будівельна компанія”. Юрій Шелист, також, володіє ПП “Тегеран”, яке також здійснює будівельні роботи. За останні півроку ПП “Тегеран” здійснило 2 реконструкції навчальних закладів, освоївши 459 000 грн.

Антикорупційна платформа