Чиновника, якого сепаратисти вигнали за корупцію, призначили на посаду в Києві

яя

Голова Київської обласної адміністрації Максим Мельничук призначив на посаду виконуючого обов’язки директора департаменту агропромислового розвитку Київської обласної державної адміністрації (КОДА) Шупика Сергія Миколайовича - завідувача сектором використання водних об’єктів управління виробництва сільськогосподарської продукції департаменту агропромислового розвитку  обладміністрації. 

Відповідне розпорядження 341-к від 1 серпня 2016 року розміщене на офіційному сайті Київської ОДА.

У документі зазначається, що Шупика призначено «на період до призначення директора департаменту агропромислового розвитку Київської обласної державної адміністрації призначити виконуючим обов’язки».

Згідно з іншим розпорядженням голови Київської ОДА № 324 від 9 серпня 2016 року «Про внесення змін до розпорядження голови облдержадміністрації від 28 квітня 2016 року № 149 Шупика внесено до складу обласної конкурсної комісії з визначення суб’єктів господарювання агропромислового комплексу для отримання часткової компенсації відсоткової ставки за залученими у національній валюті банківськими кредитами.

6 серпня Шупик вже брав участь у нараді під проводом губернатора на тему: «Проведення збиральної кампанії та розвиток галузі тваринництва в Київській області», де зазначив, що до 2017 року буде розроблена комплексна програма розвитку сільського господарства та сільських територій Київської області, яка буде сприяти підтримці різних галузей, створення об’єктів ринкової інфраструктури та забезпечить розвиток сільської місцевості в цілому.

Отже, хто такий Сергій Миколайович Шупик, і за які видатні досягнення у роботі його призначено в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Київської ОДА, намагався з’ясувати «Ні корупції!».

У 2014 році Сергій Шупик працював заступником міського голови Харцизька на Донеччині. 16 травня 2014 року сепаратисти змусили  Шупика написати заяву про відставку.

За інформацією «Української правди», «так звані «ополченці» вимагали написати заяву про відставку на ім'я міського голови Валерія Дубового «по-хорошому» або погрожували, що «народ буде просити, але по-іншому», а також пропонували вивести під виконком із ганьбою. «Пиши, ти що думаєш, тут цацки-пецки, пожартувати прийшли? Однаково влада вже наша… А суд буде в будь-якому разі», - заявили молодчики у масках. «Наша республіка буде будуватися на нових людях, на чесних, а не на таких, як ви», - повідомило видання подробиці події.

На відео, де Шупик пише заяву, можна почути, що сепаратисти називають його найголовнішим злодієм у міськраді і обіцяють у разі непідписання заяви про звільнення привести у мерію всіх ображених підприємців.


Варто зазначити, що у захопленій сепаратистами Харцизькій міськраді Сергій Шупик працював більше, ніж місяць.

Захоплення будівлі міськради відбулося 13 травня, повідомляє «Українська правда».

За інформацією «Інтерфакс-Україна» із посиланням на очевидця, будівля Харцизької міськради (Донецька область) була захоплена людьми, які називають себе представниками «Народного ополчення Донбасу».

«Співрозмовник зазначив, що проходячи повз міськраду, спостерігав, що там знаходяться люди в масках і балаклавах. За його словами, один із заступників мера, заходячи в будівлю, «тиснув їм руки», - написало видання.

«УНІАН», також із посиланням на очевидця, колишнього працівника міськради, тоді повідомило, що на будівлі встановлено прапор «Донецької народної республіки», а на сходах народний депутат від Партії регіонів Владислав Лук`янов закликає мітингувальників до федералізації.

«Сталося захоплення виконкому озброєними людьми в масках з автоматами, «зеленими чоловічками». Прапори познімали, повісили прапори «Донецької народної республіки». Озброєні люди перебувають всередині, на вулиці в уніформі не так багато людей , в основному місцеві і наближені люди з виконкому», - розповів співрозмовник агентства і додав: «Ті сепаратисти, які перебувають в міськраді, діяли в змові з керівниками місцевих органів влади. Тобто, вони, сепаратисти, підходять до секретаря міськради, до того, хто виконує обов`язки міського голови, вітаються з ним за руку, тобто, це явно їхні люди. Помічник міського голови, воїн-афганець взагалі визначає, кого пропускати у військовій формі до виконкому, а кого ні».

Після звільнення з роботи у Харцизьку Сергій Шупик був призначений працювати у Донецьку ОДА заступником директора департаменту агропромислового розвитку.

І ось нове призначення - в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Київської ОДА.

Щоб з’ясувати фахові здібності і досвід роботи Сергія Шупика, оскільки, можливо, завдяки саме їм  Шупика було призначено на посаду в КОДА, «Ні корупції!» попросив у Київській обласній державній адміністрації офіційну біографічну довідку Сергія Миколайовича Шупика.

Але у КОДА «Ні корупції!» відповіли, що в особовій справі Шупика містяться дані про проходження державної служби, біографічні та інші дані про державного службовця, але надати біографічну довідку вони не можуть без згоди самого чиновника, бо то є конфіденційна інформація. Тобто, окрім того, що дійсно визначено Законом як конфіденційна інформація – національність, освіта, релігійні вподобання, сімейний стан тощо - у КОДА вважають, що досвід роботи на посадах державного службовця також є конфіденційною інформацією. Мовляв, не варто громадськості знати, де і ким до призначення працював чиновник і який у нього за плечима досвід, бо це лише його «особисте».
12

Про те, що Згідно з Законом «Про доступ до публічної інформації», документ, який містить конфіденційні дані, можна редагувати, але все одно надавати запитувачу, у КОДА не чули.

За словами, керівника правових проектів ГО «Інститут масової інформації» Романа Головенка, Закон передбачає (ч. 7 ст. 6), що доступ обмежується до інформації, а не до документа в цілому, якщо він містить інформацію з обмеженим доступом.

«На практиці це означає, що коли запитується такий документ, то має надаватися його копія з купюрами (правда, діловоди називають копією тільки повне відтворення інформації в документі), тобто, з вилученням/затиранням інформації з обмеженим доступом. Можна спробувати назвати це витягом з документу. На практиці це означає, що документ, який містить інформацію з обмеженим доступом (зазвичай це персональні дані або ін. конфіденційна інфо) копіюють і в цій копії ретушують/затирають/замазують слова речення, фрази, зображення, які становлять інформацію з обмеженим доступом. З такої правленої копії знімають ще одну копію і документ уже з купюрами надається у відповідь на запит.

Але, на жаль, на практиці чиновники рідко виконують дану норму, оскільки для цього потрібно доволі скрупульозно попрацювати з документом, і це суперечить попередній, ще радянській практиці засекречування документів повністю», - зазначив Роман Головенко.

Також «Ні корупції!» попросив у КОДА копію декларації про майно і доходи Сергій Шупика за 2015 рік і отримав її.

Так, згідно з документом, загальна сума сукупного доходу Шупика у 2015 році скалала 87 013 грн., з яких 75 345, 36 – це зарплата, а 11 667, 64 грн – матеріальна допомога. Його дружина заробила у 2015 році 168 748 грн., з яких 1 300 грн – це зарплата, 140 000 грн – дохід від відчуження рухомого чи нерухомого майна, а 27 448 грн – дохід від незалежної професійної діяльності.

Згідно з декларацією, Шупик не має власного житла, але має два земельні наділи площею 213 і 1000 кв м відповідно. Окрім того, у нього ще є «інше нерухоме майно» площею 1115 кв м.

У його дружини ситуація з нерухомістю «веселіша» - 5 земельних наділів, 2 квартири і недобудований комплекс складських приміщень з двома гаражами у Харцизьку по вул. Богдана Хмельницького 1а на Донеччині.

ч

4

Також Шупик має легкове авто і вантажне авто та інший транспортний засіб. Дружина теж має у власності легковик.

Як уже повідомляв «Ні корупції!», губернатор Київщини Максим Мельничук зробив кілька так званих «не ідеальних» призначень.

Так, губернатор призначив однопартійця і бізнесмена тимчасово покерувати інфраструктурою Київщини.

Крім цього, із корупцією на Київщині боротиметься чиновник-бізнесмен.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»