ФОТО
| |

У Львові з 2014 року з реєстру пам’яток вилучили три об’єкти культурної спадщини. Усі три – зруйновані

xaty01

З 2014 року три об’єкти культурної спадщини Львова було визнано такими, що не підлягають занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток.

Про це стало відомо з відповіді Львівської міської ради на запит користувача «Доступу до правди».

Зокрема йдеться про:

1. Житловий будинок 1839 року на площі Міцкевича, 9. Об’єкт був визнаний пам’яткою архітектури у 1979 році. Наказ Міністерства культури про не взяття на облік до Державного реєстру датується 10 червня 2016 року.

2. Огорожа з брамою 1938 року на вулиці Озаркевича, 4А. Об’єкт був визнаний пам’яткою архітектури та містобудування рішенням сесії Львівського облвиконкому у 1985 році. У квітні 2014 року був виданий наказ Міністерства культури про не взяття на облік.

3. Палац 1810-1830-х років на вулиці Пекарській, 30. Споруда була визнана пам’яткою архітектури у 1988 році за рішенням Львівського облвиконкому. У квітні 2014 року був виданий наказ Міністерства культури про не взяття на облік.

Як повідомляє «Galinfo», у 1990-х пожежа знищила будинок на Міцкевича, 10 і призвела до руйнувань будівлі на Міцкевича, 9. Станом на 2016 рік від будинку залишився лише фундамент.

Щодо будинку на Озаркевича, то у 2013 році почалися будівельні роботи. У січні 2014 року Львівська міська рада повідомила, що будинок значиться нововиявленою пам’яткою архітектури, тому ТзОВ «Розвиток нерухомості» не повинно було розпочинати будь-які будівельні роботи на об’єкті.

Щодо будівлі на Пекарській, 30, то на її місці зводять новий житловий комплекс «Бейкер Стріт».

Як повідомляв «Ні корупції!», за оцінками експертів, у Львові налічується близько 100 проблемних забудов, де порушені норми містобудівного законодавства, але жодної з них не було знесено.

Доданий до: Корупція у Львові, Новини, Україна
Теги: , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії