Отримання хабара – не єдиний корупційний злочин мера Ромен, заявляє прокуратура

14034856_1076741839082506_2839534670461640641_n

Історія з резонансним затриманням Сергія Салатуна набирає обертів, і поки захист називає справу з неправомірною вигодою в 50 тисяч сфабрикованою, прокуратура продовжує виявляти корупційні порушення чинного міського голови.

За інформацією прес-служби Прокуратури Сумської області встановлено, що перебуваючи на посаді голови міської ради, зазначена особа не оголосила про реальний конфлікт інтересів у момент розгляду на сесії міської ради власної заяви про затвердження технічної документації на земельну ділянку, чим порушено статті 28, 35 Закону України «Про запобігання корупції», за що передбачена відповідальність за статтею 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (накладення штрафу від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів).

Як повідомив заступник прокурора Сумської області Сергій Маслюк, за матеріалами прокуратури працівниками управління захисту економіки в Сумській області складено стосовно вказаного посадовця два протоколи, які долучено до матеріалів затримання Сергія Салатуна 18 серпня.

В той же час на офіційній сторінці Роменської міської ради в Фейсбук наявний запис:

"До відома роменців!

18 серпня було резонансне та неправомірне затримання Роменського міського голови, яке здійснене з порушенням вимог чинного законодавства нашої держави. 
У п’ятницю, 19 серпня родиною Сергія Салатуна було внесено заставу в розмірі 145, 500 тис. грн. Після чого Сергій Андрійович повернувся до м. Ромни і зараз перебуває на лікуванні в Роменській ЦРЛ.
Очільник міста запевняє, що неодмінно буде доводити свою невинуватість щодо ситуації, яка склалася навколо нього."

Таким чином, міська рада повністю відкидає можливість причетності мера до отримання хабара в 50 тисяч гривень, а дії відділу захисту економіки Нацполіції називає неправомірними.

На даний момент прокуратура Сумської області не розкриває подробиці обставин гучного затримання, зазначивши, що свідок у цій справі (представник телекомунікаційної компанії, який безпосередньо передавав хабар очільнику міста), наразі перебуває під захистом слідства.

Остаточну крапку в цій справі має поставити суд.