Викрито розкрадання 62 мільйонів при закупівлі програмного забезпечення

78591c503b7c99aba6e28722e1a035faСпівробітники Служби безпеки України спільно з Генеральною прокуратурою викрили механізм розкрадання бюджетних коштів при закупівлі програмного забезпечення для газової галузі.

Про це повідомили у прес-центрі Служби безпеки України.

Правоохоронці встановили, що протягом 2012-2014 років керівництво одного з державних газовидобувних підприємств уклало низку угод з кількома комерційними структурами.

Згідно з ними бізнесмени повинні були надати програмне забезпечення на більше ніж 62 мільйони гривень для об’єктів газовидобування.

Під час проведення слідчих дій співробітники спецслужби задокументували відсутність оплаченого програмного забезпечення у головному офісі держпідприємства та його регіональних структурах. У держпідприємстві та в одному з київських постачальників програмного забезпечення виявлено документацію, яка доводить проведення фінансової оборудки з бюджетними коштами.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 364 та ч. 1 ст. 212 Кримінального кодексу України.

Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх чиновників та комерсантів, задіяних у механізмі розкрадання бюджетних грошей.

Додамо, що у ПАТ «Укргазвидобування» заявили, що в в офісах та на підприємствах товариства представники ГПУ проходять обшуки.

«Приміщення не заблоковані, оскільки працівники «УГВ» сприяють роботі слідчих, техніку та засоби зв`язку вони також поки що не вилучають. Але робочий час фінансистів та юристів витрачається зараз не на клієнтів та постачальників, а на перевіряльників.

З тих постанов, з якими служба безпеки «УГВ» вже ознайомилась, виходить, що обшуки проводяться в зв`язку з рослідуваннями справ 2012-2014 років, тобто за попередні періоди», - повідомили у відомстві.

Записати