Суд у Полтаві розгляне скаргу на закриття справи про корупцію кременчуцького податківця-мільйонера

Андрій Звонков

Андрій Звонков

На 23 серпня в Октябрському районному суді Полтави запланований розгляд скарги Центру протидії корупції на рішення про закриття кримінального провадження відносно Андрія Звонкова, який за час роботи у кременчуцькій фіскальній службі став мільйонером.

Про це повідомляє «Полтавщина», яка раніше розповідала про родину екс-керівника Кременчуцької податкової Андрія Звонкова та його дружину Ірину, які за кілька років нажили десятки мільйонів статків. Період різкого збагачення сім’ї припав на той час, коли Звонков працював керівником у податковій службі.

Кримінальну справу про корупцію екс-керівника Кременчуцької податкової закрили, мотивуючи тим, що у діях Звонкова не було нічого протиправного. Його обвинувачували у незаконному збагаченні за частиною 2 статті 368-2 та частиною 3 статті 368-2 ККУ. Проте, на думку прокуратури, він чесно заробив свої мільйони на державній службі.

Судове засідання, на якому слідчий суддя Октябрського районного суду Полтави Наталія Тимошенко розглядатиме по цій справі скаргу Центру протидії корупції, має відбутися 23 серпня о 15:30. Громадська організація оскаржуватиме рішення слідчого прокуратури Полтавської області про закриття кримінального провадження від 16.11.2015 у справі Андрія Звонкова.

Також відомо, що Центр протидії корупції 15 серпня цього року звернувся до Генеральної прокуратури України щодо проведення службового розслідування відносно слідчого, керівника слідчого підрозділу і процесуального керівника прокуратури Полтавської області.

У зверненні до Генерального прокурора Юрія Луценка, зокрема, йдеться, що слідчі прокуратури не провели повного і ефективного досудового розслідування про факти незаконного збагачення екс-податківця Звонкова. Також говориться про потребу проведення службового розслідування відносно слідчого прокуратури Полтавської області Наконечного Павла Вікторовича, який розслідував дану справу.