На Тернопільщині керівник Держгеокадастру брав побори

1407322146-2932--znuaДо Головного управління Держгеокадастру звернувся громадянин для отримання в оренду земельної ділянки площею 2 га для ведення фермерського господарства. Керівник кадастрової служби за позитивне вирішення питання зажадав «фінансової допомоги» у сумі 3 тисячі доларів США.

Про це повідомляє Департамент захисту економіки Національної поліції України.

Під час отримання другої частини неправомірної вигоди 22 серпня 2016 року посадовця було затримано оперативниками Управління захисту економіки(УЗЕ) в Тернопільській області спільно з слідчими військової прокуратури Тернопільського гарнізону за участі управління запобігання та виявлення корупції Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру. Всього хабарник встиг отримати 500 доларів США.

За даним фактом військовою прокуратурою Тернопільського гарнізонувідкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції,обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

Дане правопорушення передбачає від 5-ти до 10-ти років ув’язнення зпозбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю строком до 3-х років, з конфіскацією майна.

Посадовця затримано в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Як зазначив начальник Департаменту захисту економіки Національної поліції України полковник поліції Ігор Купранець, будуть продовжуватися заходи з викриття нечистих на руку посадовців в земельній сфері.

«Це одне з болючих питань для пересічного громадянина, який реалізує свої конституційні права на землю, та на жаль, здебільшого поставлений в рамки кругової чиновницької поруки, заздалегідь вимушений платити хабарі», - повідомили у Нацполіції і додали: "Департамент звертається до громадян з проханням не платити хабарі нечистим на руку посадовцям, а звертатись до керівників територіальних управлінь під час проведення ними особистих прийомів громадян чи наспецлінію «102».

У Департаменті захисту економіки Національної поліції нагадали телефон довіри (098) 103-96-59 та електронну адресу: dze@ekon.np.gov.ua.

Як повідомляв «Ні корупції!», посадовець райвідділу Держгеокадастру відсидить 5 років за хабар у 3 тис. доларів США.

Прокуратура Черкаської області підтримала державне обвинувачення у кримінальному провадженні щодо посадовця одного із районних відділів Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області, який у квітні 2015 року одержав від фізичної особи неправомірну вигоду на суму 3 тисячі доларів США за швидкий та безперешкодний розгляд документів щодо оренди земельної ділянки.