Арбітражний керуючий всупереч закону продав майно комунального підприємства-банкрута

Корупція в Черкасах

Під час вивчення стану законності проведення аукціонів з продажу майна боржників у процедурах банкрутства Смілянська місцева прокуратура Черкаської області встановила факт безпідставного відчуження арбітражним керуючим майна банкрута - комунального підприємства Смілянської міської ради.

Відповідно до чинного законодавства, у разі банкрутства юридичної особи судом призначається арбітражний керуючий, який управляє та розпоряджається майном банкрута. Також керуючий може самостійно проводити аукціони.

"Усупереч ст. 42 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до ліквідаційної маси комунального підприємства, визнаного банкрутом, включено нерухоме та рухоме майно, яке не перебувало в нього на праві власності або праві господарського відання, а належало іншій юридичній особі. У подальшому вказане майно було продано, внаслідок чого, охоронюваним законом правам та інтересам держави завдано істотної шкоди" - зазначає у коментарі "Ні корупції!" прес-служба прокуратури області.

За вказаним фактом Смілянська місцева прокуратура  внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 365-2 (зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги) Кримінального кодексу України. Санкція цієї статті передбачає штраф від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних міні­мумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займа­тися певною діяльністю на строк до трьох років.

Досудове розслідування триває.

Як повідомляв "Ні корупції!" у лютому цього року, у  рамках кримінального провадження прокуратура Київської області, працівники Департаменту захисту економіки Національної поліції зібрали матеріали щодо протиправної діяльності арбітражного керуючого, а потім затримали його на хабарі в 1,2 мільйона гривень. За надання переваги на аукціоні при укладанні договору купівлі-продажу майна, за нотаріальне посвідчення та підписання акту передачі права власності на куплене майно товариства арбітражний керуючий вимагав від громадянина мільйонний хабар.