ГПУ просить Панаму видати Каськіва

Владислав Каськів. Фото: Фейсбук

Владислав Каськів. Фейсбук Лариси Сарган

Україна вже звернулась до панамської влади із запитом на екстрадицію Каськіва і просить обрати йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на період розгляду цього запиту. Екс-керівника Держагентства з питань залучення інвестиції часів Януковича Владислава Каськіва було затримано у Панамі під час спроби в’їхати на територію Коста-Ріки. 

Про це в коментарі Громадському розказав заступник генпрокурора України Євген Єнін.

«Він намагався залишити територію Панами і намагався в’їхати на територію Коста-Ріки. Костаріканська влада відмовила йому у в’їзді. А панамські колеги звернули увагу на те, що напроти прізвища Каськіва стоїть так звана «червона картка» Інтерполу», – сказав він.

За словами Єніна, Каськіва було тимчасово затримано, панамські правоохоронці звернулись до України і отримали підтвердження того, що українська сторона має намір клопотати про екстрадицію Каськіва.

Нагадаємо, що 18 серпня екс-керівник Держагентства з питань залучення інвестиції часів президентсва Януковича Владислав Каськів був затриманий у Панамі.

Як повідомляв "Ні корупції!",  у березні 2016 року колишнього керівника Нацагентства інвестицій Владислава Каськіва було оголошено в розшук. За словами міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, йому повідомлено про підозру за ч.5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч.2 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.

Каськів оголошений в розшук. Департаментом захисту економіки спільно з Генпрокуратурою розслідуваний і доведений для розгляду в суді один із багатьох протиправних епізодів діяльності екс-глави Держагентства з інвестицій та управління нацпроектами часів Януковича – Владислава Каськіва.

Мова йде про розкрадання державних коштів в 2012-2013 роках – 7 500 000 гривень за укладеним Каськівим договором про надання рекламних послуг з ТОВ “Глорія”, як виявилося, фіктивних.

Рішенням суду Каськів, який тривалий час переховується за кордоном, оголошений в розшук, на його майно накладено арешт.

У розслідуванні знаходиться ще кілька епізодів на значно більші суми розкрадань державних коштів“, – пояснив Аваков на своїй сторінці у Фейсбук.

Читайте також: Від революції до розшуку: Чим знаменитий Владислав Каськів