ФОТО
| |

Діамантова дочка. Хто і як платив за навчання спадкоємиці прокурора Корнійця у Великій Британії

Справу щодо екс-заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця, в якого при обшуку знайшли діаманти, вже більше півроку слухає Голосіївський суд, незважаючи на масивну доказову базу, яка, як зазначають юристи, дозволяє винести рішення

Справу щодо екс-заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця, в якого при обшуку знайшли діаманти, вже більше півроку слухає Голосіївський суд, незважаючи на масивну доказову базу, яка, як зазначають юристи, дозволяє винести рішення

Понад 120 тис. фунтів заплатив екс-заступник прокурора Київської області за освіту своєї дочки в англійських школах при зарплаті 200 тис. грн на рік.

Олександр Корнієць, заступник прокурора Київської області в 2014-2015 роках, не тільки став власником 35 пакетів з діамантами, знайдених у нього при обшуку, але і оплатив для своєї дочки Анастасії дороге навчання у Великій Британії, як випливає з розслідування Британського кримінального агентства, яке опинилося у розпорядженні НВ.

«Діамантовий прокурор» витратив більше 75 тис. фунтів на навчання доньки в школі Heathfield St Mary в столиці Англії і ще майже 39 тис. фунтів – на оплату відвідування бакалаврської програми з математики та фінансів у лондонському університеті Queen Mary. При цьому річний дохід Корнійця явно не дозволяв такі витрати – в 2014-му він отримав близько 200 тис. грн зарплати, ще майже 67 тис. грн заробила його дружина, яка досі працює в прокуратурі Київської області.

Анастасія Корнієць в Англії не обмежувалася тільки навчальною програмою. Уроки тенісу обійшлися її сім’ї у 800 фунтів. Захоплення драматичним мистецтвом коштувало дешевше – 200 фунтів. Потанцювати на балу – 165 фунтів, але до балу треба було готуватися і оплатити уроки танців – це ще майже 400 фунтів.

«Діамантовий» прокурор неохоче відповідає на питання про свою дочку та проведені нею роки в Англії. «Мені стільки людей телефонують, особливо небезпечних», – поскаржився він у розмові з НВ. Але дещо про дочку все ж розповів – вона повернулася до Києва, де знайшла собі роботу на одному з державних оборонних підприємств. Однак придбані в Англії пізнання у фінансах не допомогли втриматися на посаді – її звільнили за статтею про скорочення штату.

Зараз Анастасію викликають на допити в прокуратуру. Питань до неї та її батька багато, одне з них – як так вийшло, що гроші за навчання в Англії надходили з рахунків офшорної компанії Docktown Merchants, номінальний директор якої – латвієць Ерік Ванагельс. Саме він очолював офшор, через які були куплені «вишки Бойка» для видобутку вуглеводнів в Чорному морі.

Справа ж самого Корнійця з січня перебуває в Голосіївському суді Києва. Корнієць визнає, що слухається вона повільно. «Чотири місяці сторона звинувачення ховає головного свідка – це Рак Валентин Борисович, – скаржиться Корнієць. – Один з видобувачів піску, які нібито давали нам хабар». При цьому додає: Рак вже засуджений на п’ять років за шахрайство.

Скаржиться «діамантовий прокурор» і на відсутність уваги преси до нього. «Спочатку на процесі було 15 телекамер, зараз – жодної», – говорить він.

Затягування справи є очевидним і для екс-заступника генпрокурора Віталія Каська. Він каже, що розслідуванню пручається стара прокурорська система, і навіть називає ім’я одного з «тих головних, які чинять опір» – заступник генпрокурора Юрій Столярчук. Касько розповідає, що зі справи Корнійця раптом зникли знайдені при обшуку діаманти.

З Каськом згоден Віктор Трепак, колишній перший заступник голови СБУ. «Проблема справи «діамантових прокурорів» не в доказовій базі, яка достатня і переконлива, – зазначає генерал. – Проблема – у фігурантів і їх зв’язках».

Сам Трепак пов’язує своє звільнення з СБУ, так само як і звільнення Каська та Давида Сакварелідзе з керівних посад в ГПУ, впливом політики на роботу органів розслідування, який особливо збільшився в каденцію Віктора Шокіна на посаді генпрокурора.

НВ публікує витяги з розслідування Британського кримінального агентства щодо дочки Олександра Корнійця

НВ

Доданий до: Блоги, Корупція в Києві, Україна
Теги: , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії