Суд залишив Перелому на посаді заступника голови правління «Нафтогазу»

578750f71fd3dСолом’янський районний суд Києва не задовольнив клопотання прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) щодо відсторонення Сергія Переломи від посади першого заступника голови правління НАК «Нафтогаз України».

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написав Ігор Черезов - адвокат підозрюваного у розтраті коштів Одеського припортового заводу в розмірі 205 мільйонів гривень Сергія Переломи.

 

20

Скан сторінки Черезова

Слід зазначити, що в той же час суд відсторонив Перелому від посади голови наглядової ради ОПЗ. Прес-служба НАБУ так прокоментувала «Ні Корупції!» ситуацію:

«Це було подання клопотання від САП. Воно стосувалося двох моментів: перше, відсторонення Переломи від займаної посади у наглядовій раді в Одеському припортовому заводі. Друге клопотання стосувалося відсторонення його від посади в «Нафтогазі», яке суд не задовільнив. Щодо мотиву суду, то зазвичай ми чекаємо мотивуючу частину судової ухвали, де суддя викладає свої аргументи, чому він прийняв таке рішення. Зараз ця мотивуюча частина ще недоступна. Розслідування триває. Збір доказів триває».

Зокрема, у прес-службі НАБУ наголосили, що відсторонення від посади - це «нормальна практика щодо людей, які підозрюються у вчиненні певних корупційних злочинів, пов’язаних з їхньою професійною діяльністю, тому що теоретично людина має можливості впливати на певні процеси».

Як повідомляв «Ні корупції», Сергія Перелому було затримано ще в липні. Крім нього, був заарештований ще й перший заступник голови правління ПАТ «Одеський припортовий завод» Микола Щуриков. Суд обрав для них запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внести заставу 80 мільйонів гривень і 40 відповідно. Але апеляційний суд Києва скасував постанови суду й залишив підозрюваних під домашнім арештом до 9 вересня. На запитання, чи буде закінчено слідство до цієї дати, у прес-службі НАБУ відповіли, що наразі це невідомо:

«Такі прогнози взагалі робити не можна. Досудове розслідування взагалі не має жорстких термінів. Усе залежить від готовності доказової бази, процесуальних документів. Останнє рішення буде за детективом слідства і прокурором, який здійснює процесуальний нагляд».

Нагадаємо, що Одеський припортовий завод готується до приватизації: конкурс, який був призначений на липень, провалився. Голова Фонду держмайна Ігор Білоус у ході брифінгу заявив, що стартова ціна заводу-гіганта може бути знижена вдвічі. Білоус оцінив ринкову вартість ОПЗ в 400-500 мільйонів доларів США.